Junioři – druhé utkání velké zklamání

V neděli 18.9.2011 pokračovala Celostátní soutěžjuniorů. RC Zlín hrál v Petrovicích.

Tým Petrovic U19 je tvořen podobně jako náš ze tří klubůPetrovice, Tatra, Praga. Po slušném výkonu z minulého týdnejsem očekával vyrovnaný duel, ale dostavila se blamáž. Jak seukázalo chybějící juniory z Bystrce, kteří ve stejný den hráliza muže 1.ligu, nedokázali ostatní zastoupit a podat podobný výkon.Výsledkem je náš debakl!

Do utkání nastoupilo 15 hráčů (11 ze Zlína, 3 z Bystrce a 1z Dragonu).

RK Petrovice – RC Zlín 48:0 (21:0).

Před utkáním jsme se společně snažili navodit bojovnou náladu,ale hráči bohužel nepřenesli odhodlání na hřiště. Náš starýznámý ragbyový učitel „malý Francouz“ Yves Perrot při svých častýchmisiích do České republiky proklamoval, že „Správný ragbista musímít MOZEK, SRDCE a KOULE!“ Průběh utkání ukázal, že téměř všemnašim hráčům tyto předpoklady chyběly. Co se týká prvníhopředpokladu, měl jsem pocit, že ho v neděli nepoužíval snadnikdo. Při obraně soupeřových skrumů před brankovištěm se všichnisoustředili jen na míč a vůbec nesledovali a nereagovali na to, jaksoupeř přeskupuje svou útočnou linii. Bezmyšlenkovitě také „řešili“své míče ve vlastní 22m, kdy pod tlakem místo odkopu do autunásledovaly přihrávky ve stojáku stylem „zbavím se odpovědnosti,udělej s tím něco ty“. Druhý předpoklad uplatnilo přihře jen pár jedinců, ale ti nedokázali strhnout ostatní a postupemčasu se bojovnost vytratila úplně. A co se týká tohotřetího předpokladu, tak ten zdaleka nemají všichni a pakje jejich výkon chtě nechtě bojácný a alibistický!

První pětku jsme dostali už ve 4´ po autu a neskládání našíobrany. Pak jsme se v prvním poločase víceméně bránili, našeútoky byli sporadické, nedokázali jsme využít ani soupeřovýchnepřesností. Utkání byla chvílemi oboustranná „holomajzna“.V 25´ dostáváme další pětku po sérii TK v naší 22m a za 4minuty další pětku když nestavíme obranu dle soupeře. Poločas končí21:0.

Ve druhém poločase se naše hra moc nemění, jsme prakticky jen nanaší polovině hřiště. Ve 14´ druhého poločasu dostáváme opět pětkua tím se stáváme odevzdaným týmem. Následují pětky ve 24´, 28´, 30´a 35´. Celkem jich padlo osm!

Velmi slabou náplastí tak zůstává zisk bonusového bodu zavyhranou soutěž kopáčů v poměru 5:6.

Abych nebyl v hodnocení pouze negativní, musím uznat, žeobstojně zahrál Pepa Kocháň, který se stále zlepšuje.V porovnání s ostatními vyčníval i Radek Holba, nicméně uněho dobrý výkon beru jako samozřejmost a očekávám od něj vždynadstandard. Na rváčku si možná své místo našel Jarda Doležel…

Rozhodčí Tomáš Breburda.

Sestava RC Zlín:

1 Jalč (Bys), 2 Hubáček, 3 Streigel (Bys), 4 Trubelík, 5Kocháň, 6 Movsisyan (Bys), 7 Doležel, 8 Holba, 9 Adamec, 10 Skoupý(Dra), 11 Kolařík, 12 Jakeš, 13 Smiřický, 14 Končák, 15Navrátil

Doufám, že hráči si sami uvědomují, jaké výkony nechali nahřišti a v čem na sobě musí zapracovat. Tuto neděli nás čekádomácí utkání s Havířovem, tak je třeba se sejít na tréninkuv plném počtu – jeden trénink týdně přece nestačí! Po utkáníplánujeme pro juniory regeneraci ve vyhřívaném bazénuv Lázních Kostelec.

Zveme tedy příznivce ragby na domácí utkání juniorůRC Zlín U19 – RC Havířov U19 v neděli25.9.2011 ve 12 hodin na Stadionu mládeže.