Archiv článků

Junioři – cenná remíza s Vyškovem

V sobotu 12.11.2011 odehráli junioři RC Zlín poslednídomácí podzimní utkání Celostátní ligy juniorů proti RC JIMIVyškov.

Naše společenství tentokrát tvořilo 20 hráčů (13 ze Zlína, 4z Bystrce a 3 z Dragonu). Soupeř z Vyškova naopakpřijel pouze s 15 hráči.

RC Zlín – RC JIMI Vyškov 17:17 (0:17).

Utkání s jedním z favoritů soutěže začalo velmivyrovnaně a hra se přelévala z jedné 22m do do druhé. Až poodehrané čtvrthodině se prosadil Vyškov, když z autu na naší22m rozehrál na útok a po špatné skládce naší obrany proniklatříčtvrtka soupeře do brankoviště – i s kopem po pětce 0:7. Inadále však zůstala hra díky silnějšímu roji Zlína vyrovnanás nadějnými akcemi na obou stranách.

Ve 26´ rozvinul Vyškov na první pohled nijak nebezpečnou akciútokem ze své poloviny hřiště, naše obrana byla připravená a dobřepostavená, ale opět individuální selhání při skládce vedlok průniku téže tříčtvrtky přes vše, co mu stálo v cestě apoložil další pětku – konverze úspěšná nebyla, takže 0:12.

Další nepříjemnost přišla o tři minuty později. Útok soupeřezastavili naši hráči až cca 5m před brankovištěm, dokonce jsme sepři rucku zmocnili míče, dobře ho vyčistili, ale nikdo nezaskočilza chybějící mlýnovku! Volný míč sebral vyškovský hráč a pohodlněskóroval. KPP byl znovu neúspěšný – 0:17. V závěru 1.poločasujsme naopak my nedotlačili míč po několika fázích těsně předbrankovištěm.

Do druhého poločasu nastoupili naši hráči po osvěženíteplým čajem s velkým odhodláním a po třech minutáchpoložili pětku i oni. Z trestného kopu se individuálněprosadil agilní Tomáš Černohorský, který přidal ikop po pětce – 7:17. To hráče společenství Zlín / Bystrc / Dragonpovzbudilo k dalšímu náporu a hlavně v roji seprosazovali naši urostlí hráči Luka, Holba,Černohorský ale i další. Ve 49´ to byl právě TomášLuka, který se při našem autu asi 15m před brankovištěmpostavil do podpory za útok, naběhl si na přihrávku a došel si propětku. KPP proměnil opět Černohorský – 14:17.V těchto chvílích náš tlak sílil, své akce stále častějirozbíhali i útočníci a soupeře jsme prakticky uzamkli v jejich22m. „Zlíňáci“ si v této části utkání tak věřili, že se i přespokyn z lajny ke kopu na branku rozhodli rozehrát trestný kopz velmi výhodné pozice rukama, ale k pětce to nevedlo… Odalší dvě tři minuty později se podobná situace opakovala atentokrát už jsme kopali na branku. Černohorský setrefil a v 60´ bylo srovnáno na 17:17.

Náš tlak i nadále gradoval a RC Zlín sahal i po vítězství.V rozhodujících chvílích však Vyškov ubránil útoky do křídla,anebo jsme se sami po několika nadějných fázích dopustili těsněpřed brankovou čárou předhozu – a to nejméně dvakrát…

Utkání, ve kterém jsme sahali po vítězství takskončilo remízou po dvou rozdílných poločasech, v prvnímpoločase využil techničtější Vyškov našich chyb v obraně (přiskládkách), ve druhém jsme svou urputností, silou a snad i lepšífyzickou kondicí v roji soupeře přetlačili.

V zápase si svůj debut odbyli hned dva hráčiZlína: Mira Lizanec a Mirko Zemanovič, kteří se dobře začlenili abyli v utkání vidět.

Tentokrát jsme po delší době vyhráli i dodatkovou soutěž kopáčůna háčko 4:3 a získali tak bonusový bod.

Děkuju tedy všem hráčům (i těm co vzhledemk průběhu utkání nakonec nehráli) za bojovnost a snahu hrát ovítězství až do konce utkání. I tato remíza je velmi cenná, byťsoupeř nebyl v nejsilnějším složení.

Body RC Zlín: Černohorský (Bys) 12 (P, 2KPP, TK), Luka(Dra) 5 (P).

Sestava RC Zlín:

1 Jalč (Bys), 2 Hubáček, 3 Černohorský (Bys), 4 Lizanec,5 Kocháň, 6 Movsisyan (Bys), 7 Holba, 8 Luka (Dra), 9 Adamec, 10Šafář (Dra), 11 Končák, 12 Doležel, 13 Ždárek (Dra), 14 Kolařík, 15Navrátil.

Střídali: Zemanovič, Bielik (Bys).

Do hry nezasáhli: Polášek, Klempa, Pektor.

Rozhodčí Dalibor Čech.

Poslední utkání podzimu odehrají junioři RCZlín U19 v sobotu 19.11.2011 v 10,30hodin v Říčanech. A po tomto utkání shlédneme reprezentačnízápas ČR – Nizozemsko v Praze na Tatře.  

Dan Chytil, trenér juniorů RC Zlín

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace