Archiv článků

Josefovský pochod

V sobotu přesně na Josefa proběhl za účasti třínašich Josefů a jejich pěti sympatizantů tradiční Josefovskýpochod. Odjezd z nádraží  proběhl v dobrénáladě a v autobuse jsme se těšili na přistoupivší zbytek výpravy. Po kontrole prezenční listiny jsme zjistili ,žepravděpodobně špatné počasí může za neúčast několika již dřívenahlášených účastníků zájezdu. Jen u toho pana Mirka nám to mocs tím počasím nesedělo.

Na Sirákově nás čeká zklamání v podobě uzavřené restaurace,co teď vždyť i Reinhold Messner se musel vždy před výstupemposilnit. Naštěstí  ragbyový týmový duch nás neopustil aniv tak složité a nezávidění hodné situaci a tak se posilňujemez tzv Josefovských zásob. Tekutá energie zabrala a vyrážímevzhůru do závějí. Po necelé hodince prodírání se sněhem náskontaktuje pan Mirek s tím že zcela výjimečnězaspal a že vyráží za námi. Po bleskovém seznámenís mapou navádíme pana Mirka po jiné značce zhruba do půlecesty kde plánujeme setkání.

Mezi tím jsme dosáhli výškového bodu 651 m/m a kocháme sepohledem na novou rozhlednu na Vartovně. Jen ta neotrlejšíz nás Laďka nachází v sobě sílu a ve větru a dešti sesněhem pokoří rozhlednu sólovýstupem. My doplňujem energii podrozhlednou a obdivně si ťukáme na čelo. Po delší přestávce násstarost o jistě bloudícího pana Mirka žene neúnavně vpřed apřemýšlíme, kde v tuto dobu seženeme lavinového psa pro jehozáchranu. Jenže Mirek prokázal velké hrdinství a po další ccahodině se setkáváme plni radosti (hlavou mě probleskne dokument osetkání spojeneckých vojsk na Labi, který vypadal velmi podobně) ahned to náležitě oslavíme.

Po té pokračujeme dále malebnou krajinou směr Ublo přičemžv rámci konverzace zjišťujeme, že Prštenštídobrovolní Hasiči pořádají zabijačku a právě v tuto chvíli seprojevují zkušenosti našich organizátorů Josefů, kteří zcelabravurně organizují zrychlený přesun směr Prštné kde nalezenec panMirek domlouvá velkorysé pohoštění. Celý pochodtímto graduje ve velkém stylu k velké spokojenosti všechúčastniků a škodu mají jen Ti co se nezúčastnili.

Závěrem patří velký dík našim Josefům za organizaciskvělé tradiční akce a také našemu Petrovi Neubauerovi za akčníposkytnutí  autodopravy v prospěch kolektivu. (Jen vícetakových firem na trhu)

S pozdravem: Rugby zdar-Váš Staník


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace