Hráči U14 úspěšně vstoupili do jarní části soutěže

Naši starší žáci zvládli skvěle své prvníutkání jara proti Olomouci.

S tímto soupeřem odehráli zlínštíhráči na podzim v Olomouci velmi vyrovnaný duel, který jsme vyhrálio jednu pětku. Očekávali jsme tedy tuhý boj i v odvetě na našípůdě.

Avšak zlínské naděje od samého začátkunenechali nikoho na pochybách, kdo bude v tomto utkánípánem.

RC Zlín – RC Olomouc 40:0(19:0).

Už ve 2. minutě jsme položili první pětkudůrazným Tondou Kadlecem po rychle rozehraném trestném kopu ajednom rucku. Albert Váňa proměnil i kop po pětce – 7:0. Ve 12.minutě položil vazač Tonda další naši pětku po vyhraném olomouckémmlýnu – 12:0.

Do poločasu jsme položili ještě třetí pětku– po odkopu olomouckých hráčů zpracoval míč Dan Landt, kterýproběhl zpátky do soupeřovy 22m a po následném rucku a přihrávcemlýnovky Davida Štourače skóroval Filip Gajdošík. KPP Albyho bylúspěšný – 19:0.

Ve druhém poločase pokračovala naše U14 vnastaveném trendu a v nasazení z první půle a zatížilakonto soupeře opět třemi pětkami. Hned ta první byla asi nejhezčíze všech: po našem mlýnu na vlastní půlce poslal David míč naútočnou formaci, po dvou přihrávkách pak Marek Ponížil akceleroval„z nuly na sto za pět vteřin“, přešel čtyři hráče a off-loadempřihrál na Dana Landta nabíhajícího v podpoře, který dalšímsprintem akci dokončil až pod „klacky“.

Následně přidali další dvě pětky JakubSláčík po opakovaných trestných kopech před soupeřovým brankovištěma Albert Váňa po sólovém průniku napříč soupeřovou už trochurezignovanou obranou. Všechny kopy po pětce ve druhém poločaseproměnil Alby.

Sestava ZL: Macháň, Gajdošík,Doležel, Sláčík, Váňa, Kadlec, Štourač ©, Číž O., Milinková,Ponížil, Dittrich, Dubský, Landt.

Střídali: Jurásek, Pátík,Dittrichová, Číž J.

Body ZL: Váňa 15 (P,5KPP), Kadlec 10 (2P), Gajdošík,Landt, Sláčík po 5 (P).

Dnes podali naši starší žáci skvělý výkon -vyhrávali své i soupeřovy mlýny, zvládli i hru v rucku, alepředevším výborně bránili, zdvojovali skládky, což jim vyneslo totovítězství s nulou.

Další utkání Oblastního přeboru Moravy čekánaše hráče za 14 dní v Havířově.