Archiv článků

Holky na druholigovém turnaji v Havířově

V sobotu 5.10. se hráčky RC Zlín zúčastnily posledního letošníhoturnaje II.ligy žen.

V Havířově nás přivítalo krásné slunečné podzimní počasí a holkyse moc těšily na zápasy, jelikož náš ženský tým stále ještě„vzniká“, a ne vždy se holkám podařilo sestavit minimálněsedmičlenný tým, aby se mohly zúčastnit všech turnajů.

Exploze Pardubice – RC Zlín 0:29

V prvním zápase nám byly soupeřkami Pardubice. Od prvních vteřinZlínské děvčata hrály s chutí a dařilo se jim hrát svoji hru. Dobřevěděly, že základem budou kvalitní skládky. I přesto, že trénují vmalém počtu, kdy si  nemohou nacvičit skládky v hernírychlosti, se jim až překvapivě dobře dařilo skládat. Tímto našeholky získaly jistotu a hned v první minutě se dostaly dobrankoviště, kde naší hráčce bohužel až úsměvně vypadnul míč připokládání. Zanedlouho však chybu napravily a svůj útok zakončilypoložením. V tomto zápase jsme neobdrželi žádné body, za cožvděčíme především dobrým skládkám od každé z holek. Nad Explozíjsme tedy s přehledem vyhráli a měli před sebou téměř dvouhodinovoupauzu, před dalším zápasem.

Plusy zápasu: skládání, chuť hrát

Mínusy zápasu: holky zapomínaly brát soupeřkám míče a málo seposlouchaly-komunikace

RC Zlín – RC Plzeň 10:20

V tomto zápase naše děvčata, asi uspokojena svým výkonem zezápasu prvního, úplně nepochopitelně přestala skládat. Naprostokontrastně bylo vidět jak ženstvo Plzně tvoří sehraný celek a našeholky bohužel bránily i útočily - až na několik vyjímek - maximálněve dvojicích, kdy ostatní hráčky pouze pohledem podporovaly svéspoluhráčky. I přes to se nám podařilo v zápase 2x položit, a pokudby hráčky Zlína skládaly tak důsledně jako v zápase s ExplozíPardubice, konečné skore  zápasu mohlo vypadat příznivěji.

Plusy zápasu:  několik pěkných útočných akcí,

Mínusy zápasu: absolutní neskládání a opět holky zapomínaly brátmíč

RC Zlín – RC Sedlčany 0:47

Tento výsledkový „debakl“ nevznikl jenom dobrou hrou Sedlčan,ale především z našich chyb.

Dle mého názoru jsme se soupeřkami mohli hrát vyrovnanou partii,ale opět jsme absolutně neskládali a pokud už něco skládkupřipomínalo, bylo to pouze rukama bez ramena a za horní polovinutěla. Vše co Sedlčany hrály, jsme jim umožnili. Několikrát narodící se Sedlčanský útok holky rezignovaly a body jim doslavadarovaly. V tomto zápase jsme už odcházeli fyzicky, kdy holkynepochopitelně chodily do rucku ve dvou až třech, ale i jedinnáhráčka Sedlčan byla schopna přetlačit tyto naše nedůsledně čistícihráčky a sebrat za normálních okolností náš jistý míč. Tento zápasnám ukázal naše největší nedostatky a to neschopnost dlouhýchpřihrávek, špatný pohyb obrany (komunikace!) a fyzička. Nutno všakpodotknout, že jsme měli pouze jednu hráčku na střídání a tentozápas už 3 hráčky dohrávaly se zraněním.

 

1.RC Slovan Bratislava – RC Zlín 34:0

Díky třem zraněným hráčkám jsme po domluvě s trenérem Slovanuhráli v šesti. Za to Slovanu děkujeme, jelikož Slovan dojel v počtuasi 15-ti hráček.

Před zápasem jsem holkám řekl, ať si poslední zápas podzimuužijí, že o nic nejde a hlavně si zkusí hrát co samy chtějí. Kzápasu holky přistoupily zodpovědně a i přes velké vyčerpání začalyholky opět dobře skládat, bojovat o míče a dobíhat do brankovištěsprintující soupeřky. I přes jasnou prohru musím hráčky pochválit,že se snažily konečně zase „hrát“ a užívat si to.

 

Turnaj nám jasně ukázal, že pokud nebudou holky chodit natréninky v počtu minimálně šesti hráček, není možné herně růst.Musíme hodně pracovat na „zautomatizování hry“ kdy holky hodně azbytečně přemýšlí o tom co mají udělat, místo aby například sebralyvolně ležící míč. Dlouhé přihrávky, signály a sjednocení týmu nejdezískat jinak, než-li jen a pouze pravidelným tréninkem.

Na druhou stranu je vidět, že to holky baví, kdy i přes velkébolesti chtěly za každou cenu hrát a i v poslední akci utkání, zazcela rozhodnutého stavu se snažily položit pětku. Musím pochválitvšechny naše hráčky, protože během turnaje každá ukázala několikkrásných momentů.

Turnaj v Havířově byl povedený a dobře zorganizovaný, počasíbylo krásné, tak jedninou černou kaňkou zústává, že nám bylyzcizeny peníze ze zamčené šatny, což jsme zjistili až přiobčerstvení na dálnici.  Můžeme však být rádi, že nám zlodějnechal alespoň  drobné na malou svačinu a my se mohli dostatdomů.

 

Hráčky RC Zlín:

Iva Trkalová, Eva Clara, Eva Gajdošíková – kapitánka, JanaVrlová, Klára Ševčíková, Aneta Plšková, Vendy Menoušková, MichaelaHradilová masér a rychlá spojka: Otík Hejmala,

M.Chudárek

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace