Archiv článků

Hodnocení podzimní sezony starších žáků

Před zahájením sezóny měl trenér starších žáků RC ZlínDaniel Chytil na soupisce celkem 23 hráčů,z nichž se však po prázdninách čtyři vůbec neobjevili nahřišti a jeden byl předem omluven na celý podzim.

V průběhu podzimu se k týmu SŽ připojil také asistenttrenéra Martin Matela. V týmu byla spoustanováčků a navíc se k jednotlivým turnajům opakovaněnedostavovalo několik hráčů bez jakékoli omluvy, což je pro trenéryzcela nepochopitelné. Nastaly tak situace, kdy jsme měli naturnajích k dispozici 18-20 hráčů, a naopak někdy jsmenenaplnili počtem ani základní sestavu 12hráčů. Z plánovaných šesti oblastních a jednohocelostátního turnaje se na podzim nakonec uskutečnilo celkem jenpět turnajů – odpadly oblastní turnaje na Dragonu av Olomouci. 

Hráči na podzim nepodávali optimální výkony a bohužel nenastalani postupný nárůst formy, který bych si přál. To přikládám bohuželtaké špatné tréninkové morálce většiny hráčů!  A teď nemyslímjen nedostatečný počet kluků na trénincích, ale hlavně přístupk tréninkům. Pokud se na nich hoši nebudou plně soustředit jenna ragby a budou se rozptylovat kecáním a různými trapnými„srandičkami“, nenaučí se nic nového a budou v turnajíchlogicky obsazovat poslední příčku. Tak tomu totiž bylovíceméně v dosavadní části soutěže: Na podzim jsme odehráli 19soutěžních utkání s bilancí 2 výhry0 remíz17 proher! Mimo soutěžjsme pak při turnaji v Havířově jednou remizovalis Ostravou „B“. Z pěti turnajů jsme se tedy umístili 3xna posledním a 2x na předposledním místě. 

Starší žáky v průběhu podzimu doplnili někteří nováčci,takže věřme, že se celý tým dá dohromady po ragbyové stránce a najaře vylepší tuto sezónu lepšími výkony i výsledky.Předpokladem k tomu je už zmíněná lepší tréninkovámorálka – trénovat v plném počtu a snažit se co nejefektivnějiprovádět tréninková cvičení. V zimní přestávcetrénujeme od 20.11.2007 takto:

  • úterý 16,30 – 18 hod. -> venku na Stadionumládeže
  • středa 17 – 19 hod. -> tělocvična ZŠ Křiby4788, Jižní Svahy (býv. 17.ZŠ)
  • čtvrtek 16,30 – 18 hod. -> venku naStadionu mládeže (dobrovolně, dle dohody a ochoty hráčů)

Oficiální ukončení podzimní části sezóny se uskuteční společněpro dívky, mladší i starší žáky ve čtvrtek 22.11.2007v 17,30 v klubovně RugbyClubu Zlín. Maléobčerstvení bude zajištěno. 

Daniel Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace