Archiv článků

Dramatické utkání ve Vyškově

Naši starší žáci – kategorie U14 hrajev jarní části sezóny 2018/2019 Celostátní ligu starších žákůPodskupinu B1 (Morava). V praxi to znamená, že vlastně hrajíOblastní přebor Moravy jako na podzim … :-).

První utkání odehráli v neděli 31.3.2019ve Vyškově a utkání to bylo dramatické - plné zvratů.

RC Zlín U14 měl k dispozici 15 hráčů:Tomáš, Matyáš, Ondra D., Matěj, Jakub Č., Filip, David,Beáta, Jáchym, Bára, Ondra Č., Ocean, Tadeáš, Ondra M.,Sabina.

Utkání 2x 25´ bylo velmi vyrovnané. Vyškov mělve svém týmu rozdílového hráče - šikovného Lukáše, který sepostaral o první dvě pětky utkání v 10´ a 15´, když jsme honedokázali zastavit v jeho průnicích – 14:0. Až minutu předkoncem prvního poločasu snížil pětkou na levém křídle Kuba Číž. Bezkopu po pětce 14:5.

Ve druhém poločase přidali další naše pětkyopět Kuba Číž a Filip Gajdošík. Jedna z nich s proměněnýmkopem po pětce Tadeáše Vyvlečky. Otočili jsme tak průběžný stav ve38´ na 14:17. Za dalších šest minut však hráči Zlína dostali pětkupo autu u našeho brankoviště, jednom rucku a přenesení hry donepokrytého prostoru na našem pravém křídle.

Hned po pětce se nám nepovedl výkop, míčnepřešel čáru 10m a naši hráči přestali hrát, aniž zazněla píšťalkarozhodčího. Míč sebral hráč Vyškova a prokličkoval naší zcelazkoprnělou obranou. Domácí tak ve 46´ opět vedli velkým rozdílem28:17.

Naši starší žáci však i nadále hráli svou hrua po přihrávkách do křídla, jednom rucku dostala míč agilní Beáta apoložila pětku asi minutu před koncem. Tadeáš proměnil rychlýmdropem KPP a snížili jsme na 28:24.

A po výkopu soupeře jsme získali míči a napůlce hřiště se pokoušeli projít vyškovskou obranou. Vzniklo takněkolik rucků, ve kterých jsme si dokázali udržet míč. Nakonec sepřece jen podařil průnik obranou Kubovi Čížovi, který došel až dobrankoviště a položil svou třetí a naši vítěznou pětku.

JIMI RC Vyškov – RC Zlín 28:29(14:5).

Pětky 4:5.

Body ZL: Jakub Číž 15 (3P), Filip Gajdošík 5(P), Beáta Dittrichová 5 (P), Tadeáš Vyvlečka 4 (2KPP).

Naši starší žáci zaslouží pochvalu předevšímza bojovnost až do konce tohoto utkání. V něm podali povlažnějším rozběhu dobrý kolektivní výkon a„nezabalili“ to ani po dvou slepených pětkách těsně před koncemutkání. Toto vítězství nás určitě povzbudí do dalšího duelu, kterýse uskuteční za týden v neděli 7.4.2019 v Olomouci. A to budeurčitě znovu vyrovnaná ragbyová bitva.