Dragon Cup

O víkendu 9.-10.5.2009 se zúčastnili starší žáci RC Zlínmezinárodního turnaje Dragon Cup. Turnaj byl zorganizován souběžněpro dvě kategorie: starší žáci (12 týmů) a kadeti (7 týmů).

Výprava RC Zlín odjela do Brna vlakem v počtu 17 osob –trenér D.Chytil a pomocník z řad rodičů J.Gregor mělik dispozici 15 hráčů (z toho 3 mladší žáci). V místěsamotném se k nám připojili trenér L.Horák a 3 hráčiBystrce.

V turnaji jsme tak měli na soupisce slušný počet 18 hráčů.Utkání naší kategorie se hrála na 2x 7 minut.

V prvním zápase jsme narazili na tým z polské Poznaně.Vůbec jsme neznali sílu soupeře, což je právě na mezinárodníchturnajích skvělé a pro hráče motivující. Vzájemné seznamovánízačali lépe Poláci a hned v 1.minutě nám položili pětku. Našizprvu zaskočení hráči však vyrovnali hru a atakovali brankovištěprotivníka, až se konečně v poslední minutě poločasu podařilopoložit i nám. Postaral se o to kapitán Jan Navrátil a jeho pětkupotvrdil konverzí Jan Smiřický. V poločase tedy vedeme7:5.

Ve druhé půli máme více ze hry a pokládáme další dvě pětkydůrazným Radkem Holbou a rychlým Martinem Elznerem. Smířa z tohoproměnil jeden kop po pětce.

RC Zlín – Posnania Poznaň 19:5 (7:5). Body ZL:Navrátil, Holba, Elzner po 5 (P), Smiřický 2 (KPP).

Druhé naše utkání je pak dle očekávaní tvrdším oříškem,nastupujeme proti vedoucímu mužstvu Přeboru Čech Říčanům. Nášsoupeř má lépe zorganizovanou hru a v první půli nás přehrávátřemi pětkami – 0:19.

V druhém poločase alespoň trochu vyrovnáváme hru a Holbapokládá pětku. V závěru utkání dáváme dokonce i druhou pětku aalespoň korigujeme výsledek na přijatelných

RC Zlín – RC Říčany 10:19 (0:19). Body ZL:Holba a Kocháň po 5 (P).

Po delší přestávce vyplněné jednak obědem a jednak zápasykategorie kadetů nás čeká poslední sobotní utkání se zbývajícímtýmem naší skupiny maďarským Fehervárem.

Tohoto soupeře porazily Říčany i Poznaň – ta dokonce výraznýmrozdílem 33:0, což nás pasovalo do role favorita. Jak je tato roleošemetná a jak i podvědomé podcenění soupeře se nemusí vyplatit,ukázal náš zápas. Naši kluci sice měli převahu, ale trápili se azdaleka nepředvedli očekávaný výkon – poločas skončil 0:0! Zkrajedruhého naštěstí uklidnil hráče i trenéra znovu pokládající Holba ana branku úspěšně kopající Smířa. Ujali jsme se tedy vedení 7:0,což mělo být impulsem k dalšímu náporu. Bohužel utkání bylo navážkách až do samého závěru, a tak se do hry nedostali oprotipředpokladům ani hráči ze střídačky. Stav už se tedy nezměnil,takže

RC Zlín – Fehervár Rugby 7:0 (0:0). Body ZL:Holba 5 (P), Smiřický 2 (KPP).

V základní skupině jsme tak obsadili 2. místo a další program,tedy souboje o celkové pořadí nás čekaly až v neděli.

Skupina C:

1. Říčany, 2. Zlín, 3. Poznaň, 4. Fehervár

V osmifinále jsme tedy narazili na druhý tým skupiny A,kterým byly nám dobře známé ostravské Mariánské Hory. Tento tým máletos skvělé hráče a pomýšlí na nejvyšší mety v domácímfinálovém turnaji o mistra ČR U15.

Na Dragon Cupu nás bohužel „rozebral“ a uštědřil nám našinejvyšší porážku v turnaji – celkem pět obdržených pětek abohužel žádný získaný bod. Náš výkon byl bezkrevný…

RC Zlín – RC Ostrava Mar.Hory 0:31 (0:12).

Vývoj turnaje nám určil jako dalšího soupeře Spartu Praha.S tímto soupeřem kluci hráli na celostátním turnaji zajímavoupartii, kdy prohráli na pětky jedna ku dvěma. Měli tedy co vracet achtěli jsme se porvat o vítězství.

Jenže Zlíňáci se v neděli nějak nemohli probrat azopakovali špatný výkon z předchozího utkání. Špatně stavěliobrannou linii a vůbec tak nepokrývali útočníky Sparty. Ti námpostupně dali čtyři pětky a prohráli jsme tak rozdílem třídy.

RC Zlín – RC Sparta Praha 0:26 (0:14).

Tímto výsledkem jsme se odsoudili pouze k boji o 7.- 8. místo apokazili si tak dobrou výchozí pozici ze základní skupiny.V tomto závěrečném souboji nás opět čekal náš úvodní soupeřz Polska – Poznaň.

Po dvou nevydařených nedělních utkáních v docela velkémhorku jsem měl trochu obavy, zda „vydoluji“ z hráčů ještěnějakou motivaci. Ale snad hrozba ostudy zabrala i na hráče avlétli na Poláky ve velkém stylu. Hned v první minutě po únikuPepy Hubáčka přes půl hřiště, kterého snad až 3m před brankovištěmzastavil polský hráč, dotahuje celou akci k pětce Navrátil. Brzynato ve třetí minutě přidává další pětku Havlík. Smiřický oba kopypo pětce také proměňuje, a tak se dostáváme do vedení 14:0.Pokračujeme v náporu, ale další body nepřicházejí. Ve zbytkuutkání, kdy se soupeř zdá být také už „vyšťavený“ po náročnémturnaji, dáváme prostor i lavičce náhradníků a dohráváme utkání vesvé režii.

RC Zlín – Posnania Poznaň 14:0 (14:0). Body ZL:Navrátil, Havlík po 5 (P), Smiřický 2 (KPP).

Ve velmi dobře zorganizovaném velkém turnaji obsadil RCZlín tedy 7.místo z 12 účastníků.

Turnaj v dresu RC Zlín odehráli tito hráči: Mrlík,Hubáček, Svitavský, Holba, Krčmář, Havlík, Kocháň, Smiřický, Ovčář,Elzner, Fila, Navrátil, Chmelík, Pěček, Juřík, Gregor, Vlastník,Květoň.

Chci poděkovat všem hráčům za odehrání celéhoturnaje v náročném vedru, Jirkovi Gregorovi za pomoc hráčůmpři jejich menších zdravotních problémech a za pomoc přidohledu nad kluky při cestování i při ubytování.

Je na místě poděkovat i všem organizátorům turnaje z klubuRC Dragon Brno – byl to pěkný turnaj!