Domácí prohra starších žáků s Bystrcí

V neděli vybojovala naše U14 perný soubojs favorizovanou Bystrcí.

RC Zlín – RC Brno Bystrc 14:31(7:12).

V utkání sice začali lépe hosté, kdyžskórovali jako první pětkou po křídle hned ve 2. minutě. Aleuž v 5. minutě jsme srovnali díky důrazu DanaLandta, který si pokopl volný míč po rucku, doběhl si jeja položil. Po úspěšném kopu po pětce Alberta Vánijsme se tak ujali vedení 7:5.

Ragbyová bitva pokračovala stále ve vysokémtempu, oba týmy útočily, ale oba také dobře bránily slušnýmiskládkami. Až v 17. minutě se podařilo Bystrci položit opět pokřídle po přečíslení naší obrany, když jsme po rucku zavčasnedorovnali počty hráčů na pravé straně. Poločasový stav tak byl7:12.

V začátku druhého poločasu se podařilpodobný kousek opět Danovi Landtovi –z vlastní 22m si dokopal míč až k soupeřovu brankovišti apoložil naši druhou pětku. Alby Váňa proměnil KPPa znovu jsme v utkání vedli 14:12.

Za další čtyři minuty si však Bystrc znovuvzala vedení zpět důrazným průnikem po úspěšném rucku v našemobranném pásmu. Boj však pokračoval a naši starší žáci senevzdávali.

Síla soupeře se pak ale projevilav koncovce utkání, když nám po mlýnu 5m před našímbrankovištěm položili další pětku a vše završili sólovým únikemz půlky hřiště v poslední akci zápasu.

Našim starším žákům však patří zapředvedený výkon pochvala. Opravdu bojovali od začátku až do koncea měli touhu po vítězství. Soupeř nás však o krok předčilv rychlejším přístupu a čištění rucků a rovněž se projevilalepší fyzická kondice jeho hráčů.

Sestava ZL: Gajdošík, Jurásek,Macháň, Váňa, Kršák, Kadlec, Štourač, Číž, Milinková, Dittrich,Ponížil, Sláčík, Landt.

Střídali: Přibyl, Kolínek,Jandoušová, Dubský, Vyoral

Do hry tentokrát nezasáhli: Pátík,Ondroušek.

Body: Landt 10 (2P),Váňa 4 (2KPP).

Za čtrnáct dní nás čekáv Ostravě další těžký soupeř Mariánské Hory, které na podzim unás těsně vyhrály. Takže jim máme co vracet! A pokud podáme podobnývýkon jako v utkání s Bystrcí a navíc se poučímez chyb, tak to určitě bude skvělý ragbyový zážitek.

Ještě předtím nás však čeká za týdendvoudenní mezinárodní turnaj Dragon cup, na který jedemes kategoriemi U14 i U12.