Domácí prohra s Petrovicemi

Ve 2.kole I.ligy ragby hrál RC Zlín proti RK Petrovice, ale anidomácí prostředí nevedlo k výhře.

RC Zlín – RK Petrovice 10:42 (0:21).

Soupeř měl nejen silný roj, ale i rychlé útočníky a neomylnéhokopáče na bránu, který proměnil všechny kopy po pětce.

Průběh utkání:

po autu v naší 22m soupeř postupoval maulem, pak ještě zvládl 2 své rucky, ze kterého pronikljeden z hráčů do brankoviště  – 0:7.

10´ náš trestný kop na bránu za stahovánískokana v autu z výhodné pozice Luboš Stoklásekneproměnil.

15´ po rychle rozehraném TK na naší 22m zahraní na zemi pětka Petrovic – 0:14.

24´ náš výkop z 22m přímo do autu, soupeřsi vzal mlýn, rozehrál na útok – naše minutá skládka –0:21.

42´ brzo po přestávce jsme špatně pokrylipetrovické hráče po jejich mlýnu, ti pak ještě překopli za křídlo,následovali míč a položili svou čtvrtou pětku –0:28.

47´ při našem přenesení hry do 22m soupeřesrazil překop Vašek Talaš a přiklepl míčv brankovišti. Kop po pětce z úhlu JanSmiřický neproměnil – 5:28.

63´ uspěchané rozehrání z našeho autuumožňující soupeři napadnout naši mlýnovku, vznikl předhoz apo mlýnu Petrovice položili pětku – 5:35.

72´ z mlýna přihrál soupeř na svůj útok,který po signálu do koridoru naší útokové spojky pronikl až podháčko (z naší strany bez skládky)  –5:42.

80´ v poslední minutě jsme zkorigovalistav po rychlém rozehrání TK a průniku Oty Hejmaly ml. u rohovéhopraporku. KPP L.Stokláska skončil na tyči –10:42.

Body RC Zlín: Talaš 5(P), Hejmala ml.5(P).

Sestava ZL: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Ulbricht, 4 Dzurus, 5 Holba,6 Krajčovič, 7 Láník ©, 8 Hejmala ml., 9 Adamec, 10 Jančí, 11L.Stoklásek, 12 Talaš, 13 Prokop, 14 Smiřický, 15 Končák.

Střídali: Brdošík, Hejmala st., Szekely, Hubáček, Drábek,Warzel.

Rozhodčí: V.Kohout

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil

Utkání jsme prohráli na pětky 2:6, soupeř byl evidentněefektivnější ve využívání šancí. RC Zlín se sice snažil hrátragbyově, ale tak jako v minulém zápase jsme bohužel vyrobilivelké množství technických chyb a naše hra ještě postrádala většídynamiku. Souhra v autech je docela dobrá, po mlýnech ještěněkdy hráči špatně vyhodnotí vzniklou situaci (natočení, ustupovánív mlýnu). V útočné linii je potřeba signály stále ještě„dopilovat“ na trénincích. V otevřené hře se pak musímerychleji orientovat a zformovat, aby hra byla kontinuální. A pořádplatí, že se musíme zlepšit především v individuálníobraně.

Odkaz na fotogalerii Břeti Šťasty ZDE!

a fotogalerie Tomáše Novosáda ZDE !!!

Tento víkend je reprezentační přestávka. Naše příští utkání 1.RC Slovan Bratislava – RC Zlín jenahlášeno na neděli 14.10.2012 ve 14hodin. K utkání se dopravíme vlastnímiauty.