Domácí prohra mužů s bonusovým bodem

Ve svém druhém domácím utkání přivítali muži RC Zlín brněnskouBystrc.

RC Zlín – RC Bystrc 20:40 (5:33).

Naši ragbisté začali tentokrát utkání hodně špatně – během 17minut nám soupeř položil tři pětky. A osm minut před koncem1.poločasu to bylo po dalších dvou pětkách Bystrce již 0:33. Soupeř nás přehrával především svým útokem, když rychledokázal využívat našich chyb a ztrát míčů po předhozech,v rucku apod. Následné protiútoky jsme nedokázali odskládat, atak to vypadalo na domácí debakl. Tři minuty před přestávkou všakpoložil pětku David Končák po rychle rozehranémtrestném kopu a přenesení míče po útočné linii na křídlo –5:33.

Brzy po začátku 2.poločasu ve 42´ položil naši pětku opětDavid Končák, když po svém autu hráči zaserozhodili míč na křídlo – 10:33. No a v 50´zahráli Zlíňáci ve 22m soupeře signál v autovém vhazovánínakrátko na nabíhajícího Petra „Žufana“ Juříka,který ještě přihrál pokládajícímu Pepovi „Koksovi“Kocháňovi – 15:33. V 57´ jsme však opět ztratiliv rucku svůj míč na útočné polovině hřiště, protiútok soupeřejsme nedokázali zastavit a Bystrc navýšila vedení na15:40. V 64´ si ale vzali slovo zase našihráči, konkrétně kapitán Riči Láník, který si popřihrávce z našeho mlýna pokopl míč mezi dvěma soupeři až dobrankoviště, kde ho dokázal přiklepnout ze všech nejdřív –20:40. Škoda, že se nedařilo našim kopáčům, kteříneproměnili ani jednu konverzi (zkoušeli toSmiřický dvakrát a PektorTvrdoněm jednou). Nicméně z děsivěrozehraného utkání jsme dokázali vydolovat alespoň bonusový bod, ato překvapivě ofenzivní za čtyři položenépětky!

Muži RC Zlín v tomto utkání odehráli dva rozdílnépoločasy, v tom druhém zabojovali a stáhli soupeřův velký bodovýnáskok. Samozřejmě je škoda, že si Bystrc nechali ze začátku takmoc „utéct“. Znovu se opakovaly stejné nedostatky – příliš mnohopředhozů a nedůsledné skládky!

Body RCZ: Končák 10 (2P), Kocháň a Láník po5(P).

Pětky: 4:6.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Hubáček, 3 Kocháň, 4 Smiřický, 5Gregor, 6 Hejmala ml., 7 Juřík, 8 Holba, 9 Tvrdoň, 10Láník ©, 11 Pektor, 12 Talaš, 13Prokop, 14 Končák, 15 Stoklásek M.

Střídali: Navrátil, Warzel, Vojanec, Bulín.

Rozhodčí: P.Habrda.

Fotogalerie T.Novosáda ZDE.

Příští utkání hraje RC Zlín 19.10.2014 ve 14 hodin na hřišti vOstravě proti Havířovu (tedy spíše proti společenství Havířov /Ostrava). K tomuto utkání pojedeme vlakem.