Domácí prohra 20:24 proti Slavii

Po bojovném a napínavém průběhu nakonec zlínští kanci podlehli20:24 týmu RC Slavia Praha.

RC Zlín - RC Slavia Praha 20:24 (6:5).

Sestava: Horák, Zemanovič, Soukup, Holba, Smiřický, Hubáček,Mrlík, Novosád, Jandouš, Končák, Zmeškal, Kotík, Sluštík, Láník,Prokop

Střídající: Warzel, Motýl (68´), Břešťák, Pechal, Dittrich,Pektor (72´), Zuzaník (70´)

Body:

Smiřický 10 (2xTK, 2xKPP)

Horák 10 (2xP)

V první půli položili první pětku hosté z Prahy a ujali sevedení 0:5. Ve 27´ jsme snížili z trestného kopu na 3:5. Ve 32´jsme se ujali vedení po dalším nařízeném TK a to 6:5.

Ve druhé půli jsme navíc položili v 51´ naši první pětku aodskočili tak soupeři po proměněném kopu po pětce na 13:5. Bohuželz výkopu po několika fázích slávistů dostáváme kontrapětku a hostésnižují na 13:12. V 70´ pokládá soupeř svoji třetí pětku a ujímá sevedení 13:19. Bohužel nám po dalším nesložení za pět minutpokládají hosté jejich bonusovou pětku a odskakují na 13:24. Našise ale v závěru dokázali vyhecovat a v 78´ snižují pětkou aprokopem na 20:24. A protože sudí nechal ještě hosty zahájit hruvýkopem z půlky, dostali jsme se k míči a pokoušeli se dát ještějednu pětku, kterou bychom se dostali do vedení. Bohužel se námnepodařilo vymanit z naší "22" a tak sudí utkáníukončil.

Byli jsme zkušenému pražskému mužstvu více než vyrovnanýmsoupeřem, chvílemi jsme měli navrch, ale nezvládli jsme závěrutkání, když jsme obdrželi v posledních 10 minutách dvě pětky ponesložení jednotlivce v obranné linii.

Oproti jiným utkáním nám nešly autová vhazování (jedennezvládnutý aut byl bohužel v zárodku pětky hostí). Naopak vemlýnech i v otevřené hře naši rojníci jasně předčili své protějškyz řad Slávie. Útočníci se dostávali do hry častěji než jindy, alenaráželi na zformovanou obranu hostů. Utkání velmi ovlivnil vysokýpočet žlutých karet, které byly v jistých případech velmi zbytečnéa ve své podstatě nás poškodili. V době kdy jsme hráli oslabeni ažo dva hráče, jsme dostali od hostujícího týmu body. Naši hráčiudělali také velké množství nevynucených předhozů, kterými jsme sesami připravili o nějaké zakončení slibně rozehrané akce.

Škoda je, že jsme nedokázali utkání dotáhnou do vítězného konce,který by nám zaručil poskočení v tabulce na 7. místo.