Archiv článků

Dobrý turnaj mladších žáků na Dragonu

Netradičně ve středu, na státní svátek28.9.2016, se konal turnaj mladších žáků U8 – U12 v Brně naDragonu.

RC Zlín obsadil v turnaji kategorie U10 aU12 a obě si vedly celkem slušně.

U12

Utkání se hrála na 2x 8´. První utkání jsmehráli s Havířovem, který byl spojený s ostravskými hráči.Náš tým pro změnu doplnilo několik hráčů Olomouce, poněvadž Olomoucjako tým tento turnaj vynechala kvůli sobotní účasti na celostátnímturnaji v Praze.

Zlín – Havířov 4:1 (3:1).Duel pro nás nezačal dobře, první pětku položili havířovští. Pak užale naši hráči soupeři moc nedovolili a body pokládali jen oni.Prosadili se David Štourač 2x, Tadeáš Vyvlečka a Adam Kudělka.

Zlín – Dragon 4:0 (3:0).V dalším utkání proti domácím jsme čekali urputnou bitvu. Tase také konala, i když výsledek tomu asi neodpovídá. Naši prvnípětku položil opět David, pak se dvakrát prosadil Oliver (OL) anakonec Mates (OL).

Zlín – Bystrc 0:5 (0:3).Bystrc bude letos zřejmě suverénem Moravy. Prvního turnaje se sicenezúčastnil, ale na Dragonu nedostal od žádného soupeře ani jednupětku. A 5 položených pětek je minimum, které Bystrc nadělovalasoupeřům v každém utkání…

Zlín – Vyškov 1:2. Vyškov sena turnaj oficiálně nepřihlásil, navíc přijel hodinu po začátku,tak organizátoři rozhodli, že bude startovat jen mimo soutěž vevložených utkáních. I z tohoto důvodu se náš poslední duelhrál jen 1x 10´. Vyškov měl po většinu času navrch, ujal se vedení0:2. Naši však v závěru snížili Davidem a v posledníminutě měli dobře rozběhnutý útok s možným přečíslením dokřídla. Ale díky taktické nevyzrálosti se nechal Mates vytlačit doautu místo včasné přihrávky na spoluhráče.

V týmu U12 se pomalu „zabydlují“ nováčci, aleještě je třeba tento kádr rozšířit a natrénovat určité hernísituace – především již několikrát omílané čištění rucků apostavení obranné linie se včasným vybíháním proti soupeřis míčem. Ale určitě je na místě naše hráče pochválit zapředvedené výkony, které se stále na turnajích zlepšují.

Sestava ZL: Ondra Doležel, Filip Gajdošík,Tomáš Přibyl, David Štourač, Ondra Číž, Kuba Číž, Tobiáš Pátík,Tadeáš Vyvlečka, Martin Ondroušek, Adam Kudělka + olomoučtí Mates,Jáchym, Oliver, Martin, David, „Nasťa“.

Dan Chytil

 

U 10 – Svatováclavský turnaj vBrně

Turnaj U10 se konal 28.9.2016 na svátek sv.Václava v Brně na hřišti Dragonu.

 

Postupně jsme se utkali s RC Bystrc, RCDragonB, RC Olomouc, RC Havířov, RC DragonA

a na závěr nesoutěžně s týmem RC Vyškov.

Celková bilance našeho týmu na turnaji byla19 položených a 4 obdrženépětky.

 

RC Zlín – RCBystrc          4 : 0

Proti obávanému soupeři minulého ročníku,který některé své opory odeslal do U12 a omladil,  jsmenastoupili dobře rozcvičení a plně koncentovaní v silné sestavě beznováčků:

Karolína+Bára+Pavel:mlýn  Mikuláš: mlýnovka Adam: útok.spojka Beata: levé křídlo

Bart: pravé křídlo Ferdinand: tříčtvrtka

 

Ihned od začátku náš tým vytvářel velký tlakna soupeře, rychlým pohybem a dobrou kombinací, jsme drželi soupeřena jejich polovině. Netrvalo dlouho, aby Ferdinand dokázalpřetíženou obranu soupeře poprvé překonat: svými obvyklými sidestepy do plných (což jistě mnohého soupeře zaskočí ! ). Dynamickáhra z naší strany pokračovala a druhou pětku pěkným průnikempřidala

Beata. Jako třetí dravě pronikla Bára – napolovině hřiště převzala míč, vyhnula se několika obráncům apoložila. Čtvrtou pětkou a svým typickým rychlým průnikem, uzavřelskóre Mikuláš.

 

RC Zlín – RC DragonB      6 : 0

Dobře rozjetá zlínská mašina pokračovalaútočným stylem a skóre otevřel-uvisel Bart !

Adam zrudl, nabral rychlost, vykličkoval apoložil. Beata soupeře uhranula a než se probrali už byla

za jejich zády – sprintovala a položila třetípětku. Bart nabral rychlost- 4 pětka.

Po nedůrazné hře soupeře urval míč Adam adosprintoval pro pátou pětku.

V jednom rucku na naší polovině se zranilMikuláš a byl vystřídán.

Na konci zápasu svou kličkovanou přidal šestoupětku Ferdinand.

 

RC Zlín – RCOlomouc       3 : 0

Oslabeni o Mikuláše, jsme nastoupili k dalšímuzápasu a všichni hráli naplno, jak si slíbili.

Hanáky svou dobrou obranou k naší brankovéčáře nepustili a zvládli utkání s nulou.

1. pětka Adam.  2.pětka Adam 3.pětka Ferdinand

 

RC Zlín – RCHavířov         0 :2

Po třízápasové pauze, kdy se naši sportsmanidobře najedli anapili všeho možného i nemožného a

odpočali si na svatováclavském sluníčku, už setěšili na předem vyhraný zápas.

Papírově byl zápas opravdu ve prospěch Zlína.Bohužel jsme nastoupili bez předchozí dravosti a

bez odhodlání vybojovat vítězství. Soupeř hrálčasto v chumlu a naše U 10 se tomu  přizpůsobila. Je to dobrázkušenost pro naše hráče - bez nasazení a hladu po úspěchu se tosamo nevyhraje.

 

RC Zlín – RC DragonA      3 : 1

Naši hráči si to vyříkali a dokázali sezmotivovat.

Zápas začal v náš neprospěch. Dragonská elitanám položila pětku a ujala se vedení.

To naše bojovníky nerozhodilo (což je výborné)a začali tlačit na soupeře !

Adam má síly dost a dovede se utrhnout –položil a vyrovnal na 1:1

Náš tým to zvedlo a bojovali dál. Po závarudostal přihrávku Bart a vyrazil, odvisel obránce a položil ! 2:1. Poté se lehce zranil Ferdinand, ale zápas jsmedohráli v tlaku a zmotivovaný Adam prorazil obranu soupeře apoložil 3.pětku našeho týmu.

 

 

 

RC Zlín – RCVyškov                     3 : 2

přátelské utkání

Po dohodě s trenérem Vyškova  oba týmynasadili převážně nováčky.

Za Zlín hráli pouze vždy dva zkušení – Bára sBartem a Beata s Adamen.

Kostru týmu tvořili :  Pavel,Shane, Ondra, Jakub a David a snažili se na maximum.

Průběh zápasu byl vyrovnaný, postupně: 1:1 a2:2

Vítězství nakonec strhli na naši stranupětkami: Bart, Beata, Adam.

 

 

Moc děkuji všem hráčům ve zlínskémdresu !

P.S.

Bylo by dobré vytvořit tým Zlín B aby senováčci vyhráli a mohli si sami pokládat pětky.

Proto je třeba aby noví kluci a holky chodilipravidelně na tréninky a co nejvíc se toho naučili.

Bude skvělé, když se rodiče zapojí, zúčastníse turnajů, podpoří děti a vytvoří atmosféru při zápasech i ponich...

Společně z nich ty hráče uděláme!!!

 

J i r k a  V á ň a

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace