Desátá výhra mužů v řadě!

Muži RC Zlín nám tento rok dělají radost. Dnes,v historicky prvním utkání se soupeřem z ČeskýchBudějovic, dokázali již v desátém soutěžním utkání v řaděvyhrát a upevnili si první místo v tabulce Národní ligy!

RC Zlín - RC České Budějovice 50:31 (33:26).

Toto vítězství však nebylo vůbec jednoduché, soupeř z JižníchČech nás velmi potrápil zvláště v prvním poločase.

Úvod utkání pro nás nebyl zrovna z říše snů... Hned zahajovacívýkop soupeře jsme nezpracovali, míče se zmocnil soupeř a dostalnás pod tlak v naší 22m. Po sérii rucků, které budějovičtí majídobře "zmáknuté", rozehráli míč na pravé křídlo, pak zpěta ve 3´položili první pětku utkání zásluhou své mlýnovky, bývaléhohráče Říčan i reprezentace Karla Kučery - i s konverzí 0:7.

V 8´ ale podobně odpověděli i zlínští hráči - po našem mlýnupřed budějovickým brankovištěm a dalších dvou fázích, rozehráli míčna útok a po ještě jednom rucku položil pětku pilíř Jan"Polda"Horák. Jan Smiřický proměnil kop po pětce -7:7.

Za dalších pět minut však znova skóroval soupeř - po autuzaložili protlačovaný maul, z něhož vyšel míč a pronikajícíbudějovickou mlýnovku nikdo nesložil - s konverzí 7:14. V téže13´musel pro bolest v zádech vystřídat kapitán Pepa Hubáček a dohry šel Tomáš Novosád.

Ve 20´zase přišli ke slovu domácí, konkrétně doběhlo dobrankoviště křídlo Luboš Stoklásek po rozehrávce z rucku na útok.Smířa proměnil kop po pětce - 14:14.

Ale festival děravých obran pokračoval. Ve 22´dosáhl hattrikubudějovický Kučera, když po mlýnu mezi 10m a 22m pronikl, aniž byho někdo z našich složil... S opět proměněnou konverzí - 14:21.

Ve 25´z našeho výkopu jsme získali míč a po 2-3 fázích proniklke zlínské pětce Radek Holba, konverze Smíři také úspěšná -21:21.

Ve 27´podobná akce na druhé straně. Výkop jsme sice zpracovali,ale v následném rucku jsme o míč přišli a rychlá rozehra do křídlaznamenala čtvrtou bonusovou pětku Českých Budějovic. Až nyní sekopáč mýlil při kopu po pětce - 21:26.

Pak jsme dostali soupeře na několik minut pod tlak a ve 33´amnoha fázích roje rozehráli míč do křídla, kde v tu chvíli byl apoložil David Břešťák, Smířa se ani tentokrát nemýlil, a tak jsmese poprvé v utkání ujali vedení 28:26.

Ale ani to nebylo v prvním poločase vše. Po slibné akci došel dobrankoviště Denis Juřík, ale nedokázal položit na zem, pouze natěla bránících hráčů. Měl tedy následovat náš mlýn na 5m. Ale našihráči začali diskutovat s rozhodčím, který samozřejmě nařídil protinám trestný kop. Budějovičtí však trochu nepochopitelně rozehrálirukama, udělali ruck a až po něm odkopli míč. Odkop se všaknepovedl, my jsme ho zachytli ještě ve 22m soupeře a po 1 ruckuproběhl do brankoviště opět Denis. Až teď Smířovi konverze nevyšla,a tak poločas skončil 33:26.

Deset minut po začátku 2. poločasu jsme měli mlýn 5m předbrankovištěm Budějovic, po rozehrání dostal zpětnou přihrávku Petr"Žufan" Juřík a položil další naši pětku. Smířa proměnilkonverzi - 40:26.

V 58´se ale ještě jednou dostali ke slovu České Budějovice. Poautu zahráli maul, pak ještě ruck a kolem něho nám soupeř utekl -nedostatečné pokrytí tohoto prostoru strážcem! Bez konverze40:31.

V 66´dokázal utéct Denis Juřík z vlastní půlky cca 60m, až předbrankovištěm byl složen, ale z následného rucku dokázal položitOndra Prokop. Konverze neproměněná - 45:31.

A ještě v 78´položili Zlíňáci svou osmou pětku po útoku doleva azpátky do pravého křídla, kde zůstal "zapomenutý"mlynář/pilíř Mirko Zemanovič :-) Konverzi z úhlu Smířa sice minul,ale skóre se i tak zakulatilo na 50:31.

Sestava ZL: 1 Horák (62´Soukup), 2 Zemanovič, 3 Petržela(53´Krajčovič), 4 Smiřický, 5 Holba, 6 Břešťák (67´Hejmala), 7P.Juřík (74´Mrlík), 8 Hubáček (13´Novosád), 9 Jandouš, 10 Končák,11 Pektor (76´Sluštík), 12 Kocháň, 13 D.Juřík, 14 Stoklásek(58´Kotík), 15 Prokop.

Body: Smiřický 10 (5KPP), Horák 5 (P), Stoklásek 5 (P), Holba 5(P), Břešťák 5 (P), D.Juřík 5 (P), P.Juřík 5(P), Prokop 5 (P),Zemanovič 5(P).

Pětky: 8:5

Rozhodčí: Mendes

Divácky určitě atraktivní utkání s mnoha pětkami,což ale svědčí o mezerách v obraně obou týmů. České Budějovice bylyskutečně silným soupeřem a utkání bylo dlouho vyrovnané a otevřené.Nicméně muži RC Zlín ho nakonec zvládli a připsali si desátévítězství v řadě! GRATULUJEME!