Archiv článků

Dědek Kotlový slaví 90 let!

Jiří „Dědek“ Kotlový oslaví 22.dubna svédevadesáté narozeniny!

Jiří Kotlový, kterému v RUGBY CLUBU Zlín nikdo neřeknejinak než „Dědek“ byl osobně u založení ragbyového klubu ve Zlíněv roce 1944. Tehdy jako sedmnáctiletý učeň Baťovy továrnypřišel s několika kamarády na hřiště po přečtení inzerátuv novinách, kterým zval Dr. Krejčí zájemce ke hře se šišatýmmíčem. Jiřímu se hra ihned zalíbila a v podstatě určila jehoceloživotní postoj. Profesí byl strojař, ale jinak je tělem i dušíragbista. Jiří Kotlový hrál aktivně do svých 35 let, pak se začalvěnovat trenérské činnosti. V našem klubu trénoval všechnyvěkové kategorie od žáků až po muže. Jeho trenérská prácevyvrcholila v osmdesátých letech, kdy se stal trenéremčeskoslovenské ragbyové reprezentace.

Jiří si velmi oblíbil Francii – zemi ragbyzaslíbenou, kde si postupně našel spoustu přátel se stejným zájmem.Kvůli nim se naučil francouzsky, čile s nimi korespondoval ataké se navzájem navštěvovali. Díky jeho kontaktům náš klubuskutečnil i mnoho sportovních zájezdů do Francie a naopak jsme veZlíně přivítali hodně francouzských klubů. Ještě ve svých 65 letechse dokonce na kole vypravil do Francie za svými přáteli!

Jiří Kotlový vedl kroniku zlínského ragby a byl dlouhá létapředsedou RUGBY CLUBU Zlín.

Jiří Kotlový byl minulý týden oceněn při vyhlášení nejlepšíchsportovců města Zlína za mimořádný přínos zlínskémusportu.

Dědku, gratulujeme Ti k tomuto ocenění, ale hlavně k Tvémuúctyhodnému životnímu jubileu. Přejeme pevné zdraví a mnohopříjemných chvil a potěšení při sledování světového, a snad izlínského, RAGBY!

Oslava Dědkových narozenin nyní není možná v klubovně RC Zlín zdůvodu rekonstrukce topení, takže bude přesunuta na pozdějšítermín.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace