Archiv článků

Další vyrovnané utkání U14

V neděli 7.4.2019 odjeli naši starší žáciopět k venkovnímu utkání, a to do Olomouce.

RC Zlín U14 měl k dispozici 16 hráčů:Tomáš, Matyáš, Ondra D., Matěj, Jakub Č., Filip, David,Beáta, Jáchym, Bára, Ondra Č., Ocean, Tadeáš, Ondra M., Sabina,Šimon.

Znovu jsme čekali vyrovnané utkání, což se ipotvrdilo. Tak jak minule jsme my trenéři připravovali naše hráčena výrazné individuality soupeře, především na agilního Olivera,kterého jsme měli „zdvojovat“ v obraně. Bohužel se nám tentozáměr úplně nepovedl, protože nám položil první dvě pětky utkání… Sjednou proměnou konverzí a jedním trestným kopem byl stav ve 20´15:0 pro Olomouc.

Avšak nutno říct, že i přes tento stav bylahra zcela vyrovnaná. V poslední 25.minutě prvního poločasujsme dokázali snížit také pětkou. Tato pěkná akce začala trestnýmkopem ve 22m u autové čáry, pokračovala přihrávkami na druhékřídlo, jedním ruckem a zakončená byla průnikem Filipa Gajdošíka dobrankoviště. Tadeáš Vyvlečka přidal konverzi a v poločase tobylo 15:7.

Ve druhém poločase přidal další naši pětku ve37´ Jáchym Koutný po pěkném průniku Báry Milinkové až těsně předbrankoviště a následném rucku. Snížili jsme tedy na 15.12. Ale isoupeř hrál stále aktivně a opět nám za dalších 6 minut odskočilpětkou po autovém vhazování na 20:12. V této fázi jsmeněkolikrát skoro došli do brankoviště, ale olomoučtí hráči námv tom na poslední chvíli zabránili. Asi 4 minuty před koncempřece jen položil naši pětku znovu Filip Gajdošík přímo pod brankua Tadeáš přidal i kop po pětce – 20:19. Všichni přítomní Zlíňáci(na hřišti i mimo něj) určitě věřili v podobný obrat jako veVyškově minulý týden, ten se však tentokrát nekonal.V poslední minutě po rucku položili domácí další pětku is konverzí a stanovili tak konečný výsledek na 27:19.

RC Olomouc – RC Zlín 27:19(15:7).

Pětky 4:3.

Body ZL: Filip Gajdošík 10 (2P), Jáchym Koutný5 (P), Tadeáš Vyvlečka 4 (2KPP).

Zlínské starší žáky i přesprohru musíme pochválit za předvedený výkon, možná jsme byli herněi lepší než domácí, ale bodově uspěli oni… Trochu nás mrzí, žestále nedokážeme uhlídat výrazné hráče soupeřů, přesto že tytosituace očekáváme a hráče na to připravujeme. Podobné to bude is naším dalším soupeřem Dragonem Brno, který má ve svém kádrutaké velmi urostlé rojníky. Dragon přivítáme na svém hřištiv neděli 14.4.2019 v 11 hodin. Přijďte náspovzbudit!