Archiv článků

Čtvrfinále poháru ČSRU: RC Zlín - ARC Iuridica 45:8

Nedělní čtvrtfinálový zápas začínal v netradiční hodinu, ale ipřesto si někteří diváci našli cestu na zlínský Stadionmládeže.

První utkání playoff o pohár ČSRU a zároveň o dvě místaextraligy proti studentům z Iuridici jsme začali sice náporem, kdyjsme zatlačili soupeře do jeho "22", leč bez kýženéhoúspěchu v podobě bodů. Vlastními chybami se připravujeme ve finálnífázi o míče předhozem, špatnou příhrou, pomalým rozehráváním zrucku, špatným přečtením hry (hráč místo příhry do otevřené stranysi to sám krouhne přes zavřenou nebo totálně změní směr), vypadlýmimíči při hře krátkých rychlých příher, atd.

Skore začneme upravovat nejprve ve 20´ KotíkemM., ve 30´ přidává pětku Novosád, ve 37´Žilka, a v nastaveném čase Hejmalaml..

Poločas vyhráváme 26:3 ale i přes vysoké vedení asouvislý tlak na soupeře to není 100% výkon, jaký bychom mělipředvádět.

Do druhé půle nastupuje místo Dosoudila,kterému se nedaří Stoklásek M., abychomoživili náš roj , ale ten se brzy zraňuje a tak musí být vystřídánNajmanem. Postupně do pole přicházíKřemének místo Gregůrka,Vojanec místo Krajčoviče a i kdyžve mlýnech nebyl znát citelný rozdíl, tak ve hře a hlavně v obrannéfázi to začalo častěji skřípat. Dále šli do pole ke konci utkáníAdámek a Malina. Obraz hry i přespoločasové výtky se nezměnil. Sice máme tlak ale bez velkéúčinnosti. Opět velké množství technických i strategických chyb takjako v první půli. Skore ve druhé půli navýšil pětkou opětNovosád, poté Stoklásek M. a nazávěr Láník. Kopáč Wilkinson (KotíkM.) měl 66,6% úspěšnost.

I přes pokyny hráčům aby zklidnili svoji morálku se bohuželneovládl ml. Hejmala a už poněkolikáté jenapomínán rozhodčím tentokráte se to bohužel neobešlo bez karty(žlutá + 10´)!!!

Co říci na závěr: Pokud bychom mělipředvést takový neurovnaný až chaotický přednes proti Havířovu vedruhém a rozhodujícím kole o extraligu, tak nemůžeme uspět. Jepotřeba hrát více přes zem tzv. na jistotu, zrychlit rozehrávku ztěchto rucků, ale i z mlýnů, přidat více agresivity ve scrumech arucku při čištění míče, dodržovat obrannou činnost a hlavně složitjeden na jednoho. Pokud tohle zlepšíme tak jedině pak můžemepomýšlet na úspěch. Dnešní výkon i přes výrazné vítězství mě ale otom zatím nepřesvědčil.

Výborné foto od Dominika "Santini"Bachůrka ze zápasu ZDE !!!

Sestava: 1. Gregůrek, 2. Hlaváček, 3.Krajčovič, 4. Dosoudil, 5. Pobjecký, 6. Hejmala st.,7. Juřík, 8. Novosád (c), 9. Láník, 10. Žilka, 11. Talaš,12. Hejmala ml., 13. Kotík T., 14. Prokop, 15. Kotík M.

Střídali: Stoklásek M., Křemének,Najman, Vojanec, Malina, Adámek

Body: 8KPP+5P Kotík M., 5P Žilka, 5PLáník, 5P Stoklásek M., 10P Novosád, 2KPP+5P Hejmalaml.,  

Jan Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace