Archiv článků

ČSRU cup: RC Havířov - RC Zlín 29 : 13 (7:10)

První zápas sezóny jsme odehráli na horké půdě Havířova. Pomanažerské chybě, kdy jsme měli k dispozici jen 15 dresůa chyběli nám trenýrky a štulpny, se připravovalo nás 17statečných k tvrdému zápasu.

Utkání jsme začali nebojácně a ve velkém stylu. Havířovu, kterýspadl loni z extraligy jsme hned od začátku ukázali že se nebojímehrát proti papírově silnějšímu a vyzrálejšímu soupeři. Hned ve 2´jsme zahrávali TK ale kopáč Najman ze značky kopneproměnil. Hned za 3´naše útoková spojka Otíček Hejmalaml. zkoušela po mlýnu drop ale také těsně minula. Potlaku, který neustále trval jsme se zaradovali ve 12´ , kdyHejmala st., po špatně zahraném autu soupeře (předvlastním pětkovištěm), sebral míč a skočil si pro 5 bodů. Bohuželnásledný KPP jsme nedali. Další průběh zápasu jsme měli neustále vnašich rukou. Velmi slibná akce přes celé hřiště skončila snad 30cmpřed čárou pětkoviště, kde našemu rváčku Poláškovipři snaze natáhnout ruky až za čáru vypadl míč, ač měl za seboupodporu. Díky zbytečné chybě jsme se připravili o dalších 5 bodů.Následně jsme špatně odkopli míč, ze kterého nám havířovštípoložili pětku po krásně rozehraném útoku (podobně jako naše akcepředtím, ale s bodovým ziskem). Díky KPP se domácí ujali vedení7:5. I přesto jsme však domácí hráče opět zatlačili do jejich"22".

Další slibná akce zlínských byla zastavena opět těsně předbranami pětkoviště. Naše 3/4 Radek Šulej špatněodhadla situaci a místo přihrávky do křídla (šli 2 na 1) si nechalamíč a snažila se do protisměru projít sama. Bohužel bez úspěchu. Ztrvalého tlaku jsme vytěžili možnost zahrát TK. Z něj vrátilavedení na stranu Zlína mlýnová spojka Jan Tvrdoň,jenž naznačila přihrávku na obě strany, obrana soupeře serozestoupila a ta si skočila šipkou pro dalších 5 bodů. Bohuželdalší kop na bránu a opět žádný zisk. Tak skončil prvnípoločas.

Ve druhé půli jsme ve 4´ nesložili při posunu v obraně(Džoneček) a domácí se ujali vedení 12:10 popětce. S proměněným KPP to bylo 14:10. Chvíli na to dostalStoklásek J. i s hráčem Havířova žlutou kartu. Znásledného TK zvýšili domácí rozdíl na 17:10. Třetí průnik přesobranu Havířova vypadal podobně jako v předešlých situacích. Opětjsme jej nedotáhli do konce. Po krásné akci útoku šla přihrávka odsložené 3/4 na nabíhající mlýnovku moc vysoko. Ta škrtla o míčkonečky prstů a tak jej nadzvedla i pro za ní běžícího vazače. Opětchybělo málo. Nutno však dodat že domácí také neproměnili jedenpodobný únik, kdy si hráč pokopl míč po zemi tak že ho nestihl včaspřiklepnout.

Pak zaúřadoval Havířov, kdy přetočeném mlýnu a následnémubránění ve hře od mlýnové spojky položili pětku pod háčko. Praporkypomezních zůstali dole a hlavní nic neřešil. S proměněným KPP seujali domácí vedení 24:10. Zlínští se snažili a TK snížili na24:13. Bohužel po další chybě obrany (už jsme hráli ve 13) jsmeobdrželi další pětku. Při poslední skládce dostal navíc nášnejlepší hráč Petr Juřík červenou kartu. Konečnývýsledek byl stanoven na 29:13 pro domácí.

I přes prohru jsme byli spokojeni s výkonem v první půli. To žejsme byli víc než rovnoceným soupeřem takovému týmu mluví za vše.Domácím sice chyběli 3 hráči základní sestavy, ale nám chybělihráči na střídačce. A to jsme odjeli k utkání oslabeni o 6 hráčůzákladní sestavy (zranění, zaměstnání). Dobře se ujali své šancenadějní junioři. Utkání jsme prohráli hlavně z důvodů fyzickékondice, kdy jsme nemohli střídat adekvátně dle potřeby - nebylkdo. I ti co tam byli nastoupili se sebezapřením (zraněni).

Co o zápase píše web havířova najdete ZDE !!!

Sestava: Petřík, Gregůrek, Hejmala O. st.- Dosoudil, Ševčík - Polášek, Prokeš, Juřík - Tvrdoň,Hejmala O. ml. - Jančí, Šulej, Stoklásek J., Prokop- Najman

Střídali: Mrlík, Kotík T.

Body: Hejmala O. st. 5P, Tvrdoň 5P, 3 KPP

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace