Archiv článků

Co jsme viděli na sedmičkách v Zahřebu 2/2 - ženy

Česká ženská reprezentace sedmiček se zúčastnila turnajeMistrovství Evropy v chorvatském Záhřebu.
Měli jsme s Dozďou možnost sledovat jejich zápasy ve velmi dobřeobsazeném turnaji. Naše reprezentantky byly ve skupině A s FranciíU20, Belgií, Švýcarskem, Rumunskem a Chorvatskem.

Ve skupině B byla Litva, Německo, Andora, Norsko, Polsko aBulharsko. Jednotlivé týmy bojovaly o možnost kvalifikace nasvětový pohár v roce 2009. Do kvalifikace postoupilo prvních 5 týmůzáhřebského turnaje, přičemž Francie U20 se do první pětkynepočítala (na World 7´s nehraje).

Naše holky obsadily v konečném pořadí mezi dvanácti účastníkydeváté místo. Umístění podle mého názoru odpovídá možnostem našíreprezentace. Ve skupině jsme měli velmi silné soupeřky, Francie aŠvýcarsko hrály finále a Belgie neprohrála s nikým kromě finalistů.Měli jsme šanci porazit Chorvatsko, případně pokusit se vyhrát nadRumunkami a dostat se do skupiny o 5. - 8. místo. Holkám se ale vsobotu nedařilo, s Chorvatskem prohrály o kop po pětce a sRumunskem sice předvedly bojovný výkon, ale až v druhém poločase ato na vítězství nestačilo. V tomto zápase bylo také nejvíce slyšetpovzbuzování slovenských rowdies.

Začátky zápasů byly v prvních 4 utkáních naší slabinou. Natakovémto turnaji se musí předvést maximální výkony a někdy hráčkyzůstaly za očekáváním, za což dle jejich názoru může fakt, že snimi nepřijel žádný trenér nominovaný ČSRU.

V neděli děvčata poněkud změnila přípravu na zápas a do dalšíchutkání nastupovala s chutí a připravená od první minuty bojovat.Skupinu o 9. -12. místo jsme za podpory chalanov zo Slovanu vyhrália skončili před Chorvatskem, Polskem i Bulharskem. Přesné výsledkyvšech zápasů a umístění ve skupinách i konečnou tabulku najdete nawww.rugbyunion.cz

Celkově byly oba turnaje, mužský i ženský, velmi zajímavé arozhodně stály za vidění. Slabším okamžikem bylo naše zaváhání nazávěrečné recepci, kdy jsme s Dozďou propásli rozhodující okamžik amísto útoku na plné stoly jsme si šli prohlédnout prostory klubuPasha, kde se recepce konala.
Ota Hejmala

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace