Archiv článků

Co jsme viděli na sedmičkách v Zahřebu 1/2 - muži

Měl jsem tu možnost jet na jeden z kvalifikačních turnajů promistrovství Evropy v ragby o sedmi hráčích se Slovenskoureprezentací, který se konal minulý víkend. Na pomoc jsem si vzalOtu "Kulínského" Hejmalu, který má přeci jenom vícezkušeností s tímto ragby. Po veselé cestě se slovenskými"chalany" jsme večer dorazili do chorvatskéhoZahřebu.

Turnaj byl dvoudenní, kdy první den jsme hráli proti pozdějšímvítězům Itálii, výborně hrající Ukrajině a kompaktní Andoře. Vždyjsme prohráli kolem 50 ku 0. Druhý hrací den jsme prohráli sMaďarskem a o umístnění jsme neudělali díru do Evropy ani sBulhary. Slováci hráli po problémech se sestavou jen s hráčibratislavského Slovanu, což bylo znát na jejich herní pohodě.

Zajímavé bylo sledovat také ostatní týmy, kdy mě svoji hroupřekvapila Ukrajina, která jen těsně prohrála o postup do finále sRumunskem a pěkně potrápila Itálii. Sedmičkové turnaje jsou také otom, že se zde potkávají různé reprezentace a styly a slouží také knavázání kontaktů. V závěru jsme se soustředili na společenskoustránku věci, kterou jsme společně s Andorou možná i vyhráli.Chalani chtějí poděkovat české ženské reprezentaci, která hrálahned vedle svoje mistrovství Evropy za pěkné povzbuzování v nelehkéroli outsiderů.

Je jen škoda, že těchto turnajů na klubové urovni se praktickynezúčastňujeme.

 

cenzor foto je ze zápasu Itálie - Rumunsko

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace