Archiv článků

České i španělské lvy, svatého Patrika a mnoho dalšího nabídne víkend plný ragby

Česká republika zdolala minulý týdenv domácím prostředí silné Švýcarsko 17:13 aposunula se na třicáté druhé místo světového žebříčku. Tuto sobotuse borci s dvouocasým lvem na prsou postaví nizozemskémunárodnímu týmu v Holandsku.

Další tým se lvem na dresu Španělsko senedaleko místa konání prvního zápasu utká v neděli s domácíBelgií. Souboj v o třídu lepší divizi, než hraje Českárepublika, ozdobí fakt, že pokud Los Leones proti Belgičanůmuspějí, postupují rovnou na mistrovství světa do Japonska. Byla byto teprve jejich druhá účast na finálovém turnaji. Jejich zatímjediné vystoupení bylo na Rugby World Cupu 1999.

Posledním kolem také v sobotuvyvrcholí letošní Six Nations. Italové se budou snažit nakonecurvat své první vítězství v ročníku. Doma nastoupí proti silnémuSkotsku. Francie, která minulý týden senzačně porazila Anglii, sepředstaví na Millenium Stadium v zápase s domácímWalesem.

Nejsledovanějším utkáním víkendu budezřejmě duel Anglie s Irskem. Irové zatím neprohráli, a pokuduspějí i proti Angličanům, budou slavit teprve svůj třetí GrandSlam v historii (vítězství ve všech zápasech). Nevýhodu nasoupeřově hřišti může do jisté míry smazat oslava dne svatéhoPatrika, který připadá právě na sobotu a slaví se i v Londýně.Domácí však budou chtít dokázat fanouškům a celému světu, že prohryse Skotskem a Francií byly jen malým výpadkem na cestě za úspěšnýmmistrovstvím světa, které se nezadržitelně blíží.

Rozpis utkání:

Rugby Europe Trophy

 Sobota ČR – Nizozemsko 15:00

http://www.rugbyeurope.eu/2018-rugby-europe-international-championships-m3-netherlands-vs-czech-republic

Rugby Europe Championship

 Neděle Belgie – Španělsko 12:50

http://www.rugbyeurope.eu/2018-rugby-europe-international-championships-m6-belgium-vs-spain

Six Nations 5. kolo

Sobota

Itálie – Skotsko 13:30

Anglie – Irsko 15:45 Nova Sport2

Wales – Francie 18:00 Nova Sport1

 

 

(jan)

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace