Cenná výhra U14 v Ostravě

Naše U14 si vítězstvím na hřišti TJ SokolMariánské Hory zajistila druhé místo v Oblastním přeboruMoravy.

TJ Sokol Mar. Hory – RC Zlín 12:29(5:17).

Na toto utkání se naši starší žáci důkladněpřipravovali, protože šlo o přímý souboj o druhé místov tabulce zajišťující domácí prostředí v nadstavbovéčásti.

Do Ostravy přijelo nakonec 20 hráčů Zlína,přičemž domácí měli k dispozici „jen“ základní sestavučítající 13 hráčů. Nicméně na hřišti se tento fakt nijakneprojevoval a hned od začátku se odehrávala tuhá bitva.

V utkání hraném na 2x 25´ jsme šli dovedení v 6´, když po pokopu Toma Dittrichavyvinuli naši hráči tlak na soupeře, získali míč z rucku aDan Landt položil pětku. AlbertVáňa proměnil konverzi - 0:7.

V 10´ však hráči Mariánských Hor provedliútok do křídla, kde jsme včas nepokryli jejich hráče a ti snížilina 5:7.

V 15´ si Albert Váňa porucku na útočné polovině vybral zavřenou stranu, kde dokázalprokličkovat mezi soupeři a položit pětku.

Za další čtyři minuty se po trestném kopuve 22m Ostravy prosadil opět Alby svou druhoupětkou. V obou případech však byly jeho následné kopy po pětceneúspěšné. Poločas tak skončil 5:17.

Hned ze zahajovacího výkopu druhéhopoločasu jsme chycený míč dvěma přihrávkami poslali na tříčtvrtkuMarka Ponížila, který si našel mezeru a svýmsprintem utekl všem obráncům. I s konverzíAlbyho zvýšili Zlíňáci na 5:24.

Od přestávky však byl stále více vidětostravský nejdůraznější hráč Adam, až se nakonec v 34´prosadil svou pětkou po zavřené straně z vazače po mlýnuv naší 22m. Konverze domácích byla také úspěšná a utkání sezdramatizovalo – 12:24.

Až do konce se Mariánské Hory snažilys výsledkem něco udělat, my jsme však dobře bránili.V poslední minutě jsme odstěhovali míč kopem z vlastnípůlky, následovali ho a soupeř pod tlakem udělal chybu, jehozmatenou přihrávku vystihl Dan Landt a svou druhoupětkou zakončil utkání. Konečný stav 12:29, na pětky 2:5.

Sestava RC Zlín: Gajdošík, Jurásek,Macháň, Sláčík, Kršák, Váňa, Štourač ©, Číž,Jandoušová, Dittrich, Ponížil, Dubský, Landt.

Střídali: Přibyl, Doležel, Kolínek,Milinková, Neho, Vyoral, Koutný.

Body ZL: Váňa 14 (2P, 2KPP),Landt 10 (2P), Ponížil 5 (P).

Všem hráčům U14 dnes patří díkza přístup k tomuto utkání, za bojovnost a za předvedenou hru– především pak v obraně. Měli chuť a odhodlání vyhrát a to sejim povedlo!

Toto vítězství nám tedy zajišťujev nadstavbové části domácí prostředí, ve kterém přivítáme20.května třetí tým Oblastního přeboru Čech. O tom, kdo to bude,rozhodne až příští víkend.