Archiv článků

Cenná výhra mužů na Slovanu

Podle očekávání svedli muži RC Zlín velmi vyrovnanou a urputnoubitvu na půdě bratislavského soupeře.

1.RC Slovan Bratislava - RC Zlín 16:17 (10:14).

Z vítězství se nakonec radovali naši hráči. Rozhodující trestnýkop jsme proměnili tři minuty před koncem utkání.

Hned na začátku utkání po výkopu Slovanu jsme dokázali udržetmíč pod kontrolou několika fázemi rucků a přesunout hru kopem napůlku soupeře. Tady si míč v 5´ po jednom z rucků překoplTom Kotík přes obranu a na hranici brankoviště jejpo nevyzpytatelném odrazu sám zpracoval a položil první pětkuutkání. Honza Smiřický proměnil kop po pětce –0:7. V 10´ však snížil z trestného kopu Slovan na 3:7.Další změna skóre se konala až ve 26´ - to soupeř po rychlém TK nanaší 5m rozehrál míč na útok, po vzniklém rucku změnil směr útoku,kde přes Pepu Kocháně bohužel přešel hráč soupeře až do brankoviště– i s kopem po pětce Bratislavané otočili na 10:7. Za dalšíchdeset minut jsme zahráli pěknou akci po mlýnu v útočné 22m,kdy vazač Holba přihrál na odběhnuvší mlýnovkuLáníka, ten posunul míč na útokovkuT.Kotíka, který vracel balon na pronikajícíhorváčka Petra „Žufana“ Juříka – 10:12. I„Smířa“ proměnil KPP – 10:14.

Ve druhém poločase tato bitva pokračovala, Slovan se snažilvyužívat průniků své urostlé tříčtvrtky, naši hráči ji však stejnějako ostatní hráče Slovanu dokázali dobrou obranou eliminovat. Až vposlední čtvrthodině utkání se udály věci, které zásadně měnilyvývoj utkání a nakonec určily konečný výsledek. Napřed v 67´snížil Slovan z TK na 13:14. Za další dvě minuty hry mohlnavýšit naše skóre Smířa z trestného kopuz prostoru mezi 22m a 10m asi 15m od autu, ale minul…V 75´ strhl Slovan vedení z dalšího TK na svou stranu –16:14. Ale opět za další dvě minuty proměnil Jan „Smířa“Smiřický téměř z totožného místa jako před chvílídalší TK – 16:17! Do konce zbývaly asi 3 minuty, do kterých dalyoba týmy vše, ale již se nic nezměnilo a Zlín vyhrál toto utkánísousedů v tabulce!

Našim hráčům patří uznání za kolektivní výkon a za téměřbezchybnou obranu. Samozřejmě nebyl náš výkon ani zdalekabezchybný, spoustu herních situací jsme měli řešit jinak. Předevšímto byla souhra zadáka a křídel při kopech soupeře do hloubi našehoúzemí, kdy sice náš zadák vcelku s přehledem chytne míč zevzduchu, třeba i přihraje lépe postavenému spoluhráči, ale místouklidňujícího odkopu přijde pokus o individuální průnik mezi dvatři dobíhající hráče soupeře. To samozřejmě vnese místo klidu donašich řad nervozitu!

Nicméně trenéři děkují všem hráčům za příkladnou bojovnostv tomto utkání vedoucí k vítězství, které snad bude velkýmpovzbuzením do následujícího neméně důležitého zápasu protiOlomouci. To se uskuteční na Stadionu mládeže v sobotu26.4.2014 v 15 hodin. Zveme všechny příznivce ragby!

Průběh utkání 0:7, 3:7, 10:7, 10:14 - 13:14, 16:14, 16:17.

Pětky 1:2.

Body RC Zlín: Smiřický 7 (2KPP, TK), T.Kotík a Juřík po5 (P).

Sestava: 1 Horák, 2 Navrátil (Bys), 3 Kocháň, 4Smiřický, 5 Krajčovič ©, 6 Prokeš, 7 Juřík, 8 Holba, 9 Láník, 10Kotík T., 11 Bielik, 12 Řihák, 13 Prokop, 14 Končák, 15Navrátil.

Střídali: Pektor, Adamec, Gregor, Hejmalaml.

Trenéři: Kotík M., Chytil

Rozhodčí: V.Kohout

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace