Cenná venkovní výhra mužů nad Havířovem

Utkání 6.kola I.ligy Havířov – Zlín se hrálo v Ostravěvzhledem k nedávné instalaci umělého zavlažování nahavířovském hřišti.

RC Havířov – RC Zlín 25:36 (15:19).

Naši ragbisté proti rezervě nepsaného společenství Ostravy aHavířova nezačali nejlépe. Už ve 4´ jsme obdrželi pětku poprůniku tříčtvrtky domácích a nesložení Michala Řiháka – bezkonverze 5:0. Ale už v 8´ odčinil Michal svou chybu pěknýmpokopem po zemi mezi soupeřovými útočníky pro křídlo HonzuNavrátila, který srovnal na 5:5, Jan Smiřický byl při konverziz úhlu neúspěšný. Ve 21´ zahrál náš útok po mlýnu a následnémrucku pěknou kombinaci se seběhem vnější tříčtvrtky a přihrávkou do2.vlny na vnitřní tříčtvrtku Ondru Prokopa, který pronikl dobrankoviště. Smířa při KPP uspěl – 5:12. Za dvě minuty byl vyloučenhráč Havířova za kopnutí do hlavy našeho Petra „Žufana“ Juříka.Nicméně ve 28´ jsme obdrželi pětku my také po pěkné akci domácíhoútoku a po úspěšné konverzi bylo srovnáno – 12:12. Za dalšíchdeset minut jsme zahráli signál v autu na dopředu nabíhajícíhoŽufana, tento sice nevyšel, ale z následného rucku dostalpřihrávku Jan „Polda“ Horák a posunul míč na pokládajícího RadkaHolbu. Smířův kop po pětce proměnen – 12:19. V poslední minutěpoločasu však Havířov korigoval z trestného kopu na 15:19.

Čtyři minuty po začátku 2.poločasu jsme doráželi opět nabrankoviště domácích, po trestném kopu už Polda téměř položilpětku, ale havířovský hráč ještě stačil pod míč vložit ruku.Z následného mlýna na 5m vzal míč vazač Holba a položil svoudruhou pětku, bez Smířova KPP – 15:24. Ve 49´ jsme ale špatněodkopli míč ze svého obranného pásma do hřiště, soupeř ho zpracovala protiútok jsme nedokázali odskládat – 20:24. V této fáziutkání jsme si vybrali slabší chvíli a v 62´ po sérii rucků anaší nedůsledné obraně jsme nepokryli další průnik jejichtříčtvrtky a připustili domácím otočit skóre opět v jejichprospěch – 25:24. Naštěstí hráči RC Zlín znovu zabojovali a 65´získali soupeřův ruck v útočné 22m a po další fázi položilPolda pětku. Smířa kop po pětce proměnil – 25:31. V 70´ jsmepo autu založili maul, který jsme protlačili až do brankoviště.Pokládal Žufan, bez konverze – 25:36. Minutu před koncem z TKcca 24m od branky trefil Dan Pektor jen tyčku, takže se už skóreneměnilo.

Muži RC Zlín v tomto utkání podali pěkný výkon,dokázali soupeře přehrát a odváží si ze severu Moravyk důležité výhře navíc i ofenzivní bonusový bod, tedy celkem 5bodů! A to i přes naše tradiční chyby - hlavně nedůsledné skládky…V utkání však dosti chyboval i soupeř, a tak bylo k viděnícelkem deset pětek, což přispělo k dramatičnosti a atraktivitězápasu.

Body RCZ: Holba 10 (2P), Smiřický 6 (3KPP), Navrátil,Prokop, Horák a Juřík po 5(P).

Pětky: 4:6.

Sestava RCZ: 1 Horák©, 2 Kocháň, 3 Hejmala st., 4 Smiřický, 5Minárik, 6 Krajčovič, 7 Juřík, 8 Holba, 9 Končák, 10 Stoklásek L.,11 Pektor, 12 Řihák, 13 Prokop, 14 Navrátil, 15 StoklásekM.

Střídali: Hubáček, Vojanec, Warzel. Do hrynezasáhl Bulín.

Rozhodčí: P.Habrda.

Fotogalerie K.Gamana ZDE

Příští neděli 26.10.2014 ve 14 hodin přivítá RC Zlín na domácímhřišti tým RK Petrovice.