Celostátní turnaj starších žáků na Spartě

V sobotu 4.10.2008 se RC Zlín zúčastnil 1.celostátního turnajestarších žáků na hřišti Sparty Praha. Vzhledem ke zraněním anemocem jsme nakonec přijeli v hraničním počtu 12 hráčů (10 zeZlína, 2 z Bystrce).

Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů: 5 z Čech (Sparta,Říčany, Tatra, Praga, Perovice) a 3 z Moravy (Zlín, Vyškov,Ostrava). Pro hráče to tedy byla vzácná příležitost změřitsíly s netradičními soupeři. Družstva byla rozdělena do dvouskupin s následnými boji o umístění, hrací čas byl stanoven na 2x8´.

Naši skupinu tak tvořili Petrovice, Říčany,Ostrava a Zlín.

Utkání s Petrovicemi bylo zezačátku jakýmsi vzájemným oťukávánímobou soupeřů, až 3´ před poločasem padly první body. Postarali se oně Zlíňáci přihrávkami na křídlo Honzu Navrátila, který pokládal upraporku. Poločas tedy skončil těsně 5:0 pro nás. Ve druhé půlijsme již získali jistotu a dalšími dvěma pětkami Martina Elznera(hostující z Bystrce) a Reného Havlíka navýšili svůj náskok adovedli utkání k vítězství. Zlín - Petrovice 17:0 (5:0).Body ZL: Navrátil, Elzner, Havlík po 5(P), Smiřický2(KPP).

V našem dalším utkání nás čekal loňský mistr ČR - Říčany. Zápasjsme začali nešťastně, hned v 2´ jsme pod tlakem odkoplimíč na střed hřiště, soupeř ho získal a průnikem po křídle skórovalaž pod háčko. Hru jsme potom docela vyrovnali a do poločasu seútoky přelévaly z jedné strany na druhou, ale žádné body nepadly.Po přestávce jsme dokonce měli více ze hry, většinu hry jsme bušilido protivníka na jeho polovině hřiště, ale díky nezkušenosti anedostatečné kolektivní souhře jsme bohužel nepoložili. Duel taknakonec rozhodla právě naše chyba ze začátku utkání, Zlín-Říčany 0:7 (0:7).

Ani výkon v našem posledním zápase skupiny proti ostravskýmMariánským Horám nebyl špatný, rozhodně lepší než při týden starémdebaklu od stejného soupeře. I když jsme obdrželi dvě pětky,po jedné v každém poločase, odehráli jsme pěkné utkání. Nejvíc měvšak mrzí, že jsme zase nedokázali skórovat. Zlín - Ostrava0:12 (0:7).

V základní tabulce jsme tedy obsadili třetí místo a čekal násduel o celkové páté místo. Soupeřem nám byla Tatra Smíchov. Hned odzačátku to byl vcelku vyrovnaný boj, kdy se spíše nekompromisněbránilo. Až v 6´ se našemu Havlíkovi zdařilo prorazittatrováckou zeď a položit pod "klacky", Smiřický navýšilnáskok kopem po pětce na poločasových 7:0. Ovšem hned z první akce2.poločasu bylo vyrovnáno - asi čtyři naši hráči prostě nesložiliprotihráče. A začínalo se odznova... Naštěstí pro nás jsme v 5´zásluhou Radka Holby položili a uklidnili se. V poslední minutěještě přidal Havlík další pětku i Honza Smiřický byl v oboupřípadech úspěšný při konverzích. Zlín - Tatra 21:7. BodyZL: Havlík 10(2xP), Smiřický 6(3xKPP), Holba 5(P).

V celém turnaji jsme tedy obsadili páté místo, když jsmevlastně prohráli s oběma budoucími finalisty... Vítězstvísi nakonec vybojoval, možná trochu překvapivě, týmMariánských Hor.

S výkony RC Zlín v turnaji nejsem vůbec zklamán, kespokojenosti však musíme zlepšit kolektivní pojetí hry,individuální obranu a rozšířit naši základnu!