Archiv článků

Celostátní turnaj starších žáků

I.celostátní turnaj starších žáků se konal 14.10.2007 na dvouhřištích: v Havířově a Ostravě. Po odřeknutí několika družstev zČech se ho zúčastnilo 6 týmů: Vyškov, Ostrava, Havířov,Dragon, Zlín (tedy komletní sestava přeboru Moravy) aŘíčany.

K odjezdu na turnaj se dostavilo pouze 13 zlínských hráčů - tiostatní nepřišli téměř všichni bez omluvy. I když jsou někteříhráči nemocní a nemohou odjet k turnaji, je nutné se trenérovipředem omluvit alespoň SMSkou!

Ovšem neomluvitelné jsou bezdůvodné absence u "hráčů",kteří opakovaně k turnajům nejezdí, protože se jim nechce! Tak ať vsobě tito kluci najdou odvahu a na rovinu trenérovi řeknou, že snimi na utkání nemám počítat a že končí s ragby. Pro tým skutečněnejsou přínosem.

Samotný turnaj se hrál ve dvou skupinách, v naší havířovské seRC Zlín potkal s domácím Havířovem aVyškovem.

V úvodním utkání s Havířovem jsme pooboustranně neurovnané hře prohráli 0:12,když jsme obdrželi po pětce v každém poločase.

V utkání s Vyškovem jsme vůbec nezachytili úvod a po chybách vobraně (opakujících se od začátku sezony) nám soupeř položil dopoločasu čtyři pětky. Teprve po přestávce se kluci trochu probudilia alespoň zlepšili obranu. Nakonec se nám podařilo také položitjediné body druhého poločasu po pěkném individuálním průniku JardyDoležela z půlky hřiště. Svou pětku sám potvrdil následnoukonverzí: ZL-Vyškov 7:24.

Po těchto utkáních se havířovská skupina přesunula doMariánských Hor k bojům o umístění v turnaji. RC Zlín čekalouž jen jedno ukání o konečné 5.místo s třetím družstvem ostravskéskupiny, kterým byl dle očekávání Dragon Brno.

V tomto utkání, opět plném chyb z obou stran, jsme se ujalivedení 7:0, o které jsme záhy přišli nesložením soupeře. Bylo tedyvyrovnáno 7:7 a začínalo se znova. Zlíňáci do poločasu strhliprůběžné vedení na svou stranu důrazem v útoku - 12:7 a tato partiepro nás vypadala nadějně. Ale v 2.půli jsme však brzy obdrželi bodya opět bylo srovnáno 12:12. V tuto chvíli jsem čekal od kluků většíchuť po vítězství, ale tu naopak ukázal Dragon a dvěma pětkamistrhl vítězství na svou stranu na konečných 12:22. Body Zlína:Doležel 7 (P,KPP), Hašpica 5 (P).

V turnaji na nás tedy zůstalo poslední místo. Toto klánísuverénně ovládly Říčany, které hrály velmi organizovaně a vefinále jednoznačně přehrály Vyškov 26:7. Turnaje se všaknezúčastnily další kluby z Čech, takže potřebné srovnání sostatními družstvy se nekonalo. Snad na jaře...

Již tuto neděli 21.10.2007 chci všechny příznivce pozvat naturnaj Přeboru Moravy starších žáků ve Zlíně - výkop je v 10,00hod.