Archiv článků

Celostátní turnaj mladších žáků U13 v Říčanech

Dobré výkony v podzimní části sezóny nás posunulyk účasti na celostátním turnaji mladších žáků, který ve velmidobrém stylu a tempu uspořádal dne 5.11.2011 na svém hřišti RugbyClub Říčany. S finanční podporou klubu a za přispěnírodičů jsme tento turnaj absolvovali a mohli si opět po čase zahrátproti mužstvům z Čech, zbytek sezóny hrajeme totiž díkyorganizaci soutěže pouze s týmy na Moravě.

Podobně jako na jaře jsme odcestovali v pátek po polednivlakem ČD přes Prahu a ve večerních hodinách jsme se ubytovali, povcelku delším hledání v Říčanech. Bez většího otálení jsme sevypravili do města na večeři a tu jsme čirou náhodou absolvovaliv restauraci patřící hráči Říčan a Českého národního mužstvaPavlu Čamrdovi, ten když zjistil, že u nějvečeříme se s námi pozdravil a klukům „poručil“ kolo kofol, cožbylo samo o sobě pro mnohé naše hráče zážitkem.

Po snídani, kterou jsme absolvovali už na hřišti jsme se začalipřipravovat na velmi náročný turnaj, ve kterém jsme měli absolvovatšest patnáctiminutových zápasů, proti všem přítomným mužstvůmz Čech a po té dle umístnění semifinále a zápas o konečnépořadí.

Během turnaje jsme na klubovně oddílu i poobědvali a hned poukončení našeho posledního zápasu jsme se velmi rychle přesunuli navlakové nádraží a opět přes Prahu jsme se vrátili do Zlína,tentokrát vlakem a z Olomouce autobusem nově vzniklého českéhopřepravce firmou REGIOJET. Cestu v tomto vlaku az Olomouce přistaveného autobusu jsme si náležitě užili, kdyžjsme ochutnali téměř vše, co bylo v nabídce…

 

Naše výsledky ve skupině:

RC Zlín: RC SPARTA PRAHA – 5:0

Proti tomuto pražskému mužstvu jsme podali asi nejlepší výkon naturnaji, Spartu jsme dokázali přehrát ve všech činnostech a pozásluze jsme zvítězili. ( body RCZ Juřík 2x, Řezníček, Kozubík aStašek )

RC Zlín: RC Tatra Smíchov – 3:4

V utkání s dalším pražským týmem jsme špatně začali a našehra se zlepšila až za stavu 0:3. Přes to, že soupeř nevěděl kekonci kam dřív skočit jsme tentokrát bohužel prohráli. ( body RCZ Kozubík 2x a Řezníček )

RC Zlín: RC Mountfield Říčany –0:9

Přesto, že jsme bojovali, neměli jsme proti domácímu mužstvušanci a podobně jako všichni ostatní jsme s pozdějším vítězemprohráli podobným rozdílem, naštěstí nám to nezkazilo náladu dodalších bojů…

RC Zlín: Rugby Klub Petrovice–1:1

V posledním zápase ve skupině jsme bohužel pouzeremízovali, při našem vítězství, které jsme si za bojovný výkonzasloužili  bychom se dostali do skupiny bojující o medaile. (body RCZ Stašek )

 

Malé semifinále:

RC Zlín: RC SPARTA PRAHA – 4:1

V tomto utkání jsme narazili opět na pražskou Spartu a ipřes únavu a bolest jsme soupeře jednoznačně přehráli a tím jsmepostoupili do boje o konečné páté místo na turnaji ( body RCZ Juřík, Řezníček, Kozubík a Vyoral )

 

Utkání o páté místo:

RC Zlín: Rugby Klub Petrovice–2:1

V našem posledním zápase na turnaji jsme se vydali ze všechsil, mnozí hráči dohrávali lehce zraněni, přesto jsme i proti velmisrdnatě bojujícímu soupeři dokázali zvítězit a tím vylepšit našejarní umístnění na této celostátní úrovni.  (body RCZ Stašek a Kozubík )

 

Naše sestava:

 • roj - Soukup, Mrlík, Kozubík, Vaculík a Hýža
 • spojky - Jandouš, Juřík
 • útok - Řezníček, Břešťák, Vyoral, Sluštík aŠišmiš
 • zadák - Stašek

 

Výsledky celostátního turnaje mladších žákůU13:

 1.  RC Mountfield Říčany
 2. RC Tatra Smíchov
 3. RC RENTAL Havířov
 4. RC JIMI Vyškov
 5. RC Zlín
 6. Rugby Klub Petrovice
 7. RC SPARTA PRAHA
 8. RC Dragon Brno

 

 Miroslav Vacula

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace