Archiv článků

Celostátní turnaj mladších žáků

Konečně jsme odjeli na celostátní turnaj do Vyškova v počtu11mž, po dvou turnajích odehraných v osmi byl úspěch,  žese kluci sešli, i když nám ješte dva základní kameny chyběli(Neurwirt, Lefner)+ Matějka, který dolečujezranění a Schejbal,  kterého trápí školní prospěch.

Turnaj byl rozlosován do dvou skupin:

• skupina A  - PRAGA, PETROVICE, TATRA,OLOMOUC, VYŠKOV
  • skupina B – ŘÍČANY, SPARTA, M.HORY, DRAGON,ZLÍN

První utkání jsme sehráli s M.Hory, pochvilce jsme se ujali vedení 1:0, které nám vydrželo až do druhépůlky, kdy opět přišlo nesloženía vyrovnání na 1:1, ale na tuhlepětku kluci okamžitě odpověděli a opět se ujali vedení 2:1. Těsněpřed koncem jsme dostali pětku na 2:2 a v nastaveném čase na3:2 pro M.Hory. Zápas měl náboj, kluci hráliperfekně jen chybělo štěstíčko.

Druhé utkání s Říčany jsme opět dobřebránili a celou první půlku jsme je k ničemu nepustili, aletěsně před koncem poločasu jsmedostali pětku na 1:0, ve druhé půlcekluci zabrali a vyrovnali na 1:1. Poté jsme se senzačně ujalivedení 2:1, které jsme drželi až do samotného konce, ale po dvouindividuálnich trestuhodných chybách nejzkušenějšího hráče nahřišti, Smiřického, jsme nakonec smolně prohráli3:2. Výkon všech opět výborný, až na 2 chyby, kterérozhodly utkání.

Třetí zápas s Dragonem byl jednoznačnouzáležitostí, výhra 5:1.

Poslední zápas ve skupině se Spartou šlo o vše.Výhra by nás posunula do semifinále a prohra - boj o 7. místo.Kluci dali do zápasu vše, dlouho jsme opět nepustili soupeřek míči, pak ovšem přišel trestný kop 5metrů před trojkovištěmvýrok rozhodčího (údajně šlapání v roucku od Smiřickéhoneviděl jsem) a po nesložení prohráváme 1:0. Po poločase druhápůlka opět skvělá hra celého týmu, dlouho jsme se snažili ovyrovnání, pak ale přišel moment, který rozhodl hru,při rucku z evidentního OFSAJDU Sparťan vzal balon a utekl dotrojkoviště, stav 2:0, to nikdo z nás na lajně  psychickynevydržel (já, Žufan, J.Stoklásek) a rozhodčího jsme zasypaliprotesty a nadávkami, kluky na hřišti to taky zasáhlo a úplně námto rozbouralo hru. Za poslední  minutu jsmepotom dostali ještě 3 pětky, stav 5:0.

To nás posunulo do boje o 7.místo, kde jsme se potkalis Pragou, tenhle zápas o 7.místo se hrál zaprudkého dešte, dlouho byl vyrovnaný stav 0:0,  ve druhémpoločase jsme z krásné akce Pragy dostali pětku, na kterouv zápětí odpověděl Kocháň a vyrovnalna 1:1, mou radostpřerušila slova Žufana: „no super, ale aby to nedopadlo jakos Říčany a Ostravou“, a co čert nechtěl ani né minuta dokonce utkání a trestuhodné nesložení 4hráču  a prohra2:1.

I když nám dnes nepřálo štestí a skončili jsme 8., tak jsems turnajem nadmíru spokojen, naše skupina byla těžká a kluci se nezalekli pražských klubů, ba naopak předvedli, žemáme na víc než 8.místo. To zkusíme ukázat na celostátním turnajiv Přelouči. Ještě musím zmínit, že první zápas iturnaj v kariéře s námi odehrál skvělý syn skvělého hráčeJardy Stokláska, Kuba, který spolu s Žufanem juniorem tvoří novougenaraci mladých rugbistů RC Zlín. Závěrem chci ještejednou poděkovat za předvedenou hru všem hráčům, kteří sezůčastnili turnaje ve Vyškově, Extra pochvala-Kocháň,Adamec, Smiřický. Dík patří též Žufanovi a J. Stokláskoviza pomoc při koordinování hry pomocí hlasu. Turnaj vyhrál suveréněVyškov. Kdy se  ovšem finále kvůli počasí nehrálo a rozhodlolepší skore finalistů.

Sestava:Juřík-Hubáček-Bem-Adamec-Smiřický-Kocháň-Chmelík-Gregor-Juřík-Stoklásek-Gajdošík

Pětky:  Kocháň-8   Adamec-1  Smiřický-1