Brno Bystrc - RC Zlín 17 : 13 (5:7) - postupujeme!!!

Do odvetného zápasu play - off KB 1. ligy jsme nastupovali sdevítibodovým plusovým skórem ze zlínského střetnutí. K zápasukromě reprezentujícího Karla Pekáčka ve Francii a opalujícího setrenéra Jana Tvrdoně v Řecku jsme odjížděli prakticky v plnézbroji. Především přístup Jardy Stokláska je více než srdcařský,kdy bezprostředně po zápase ihned odjížděl do práce na dlouhousměnu. Pro zápas jsme měli k dispozici také hráče, kteří se nevešliani na soupisku, což se nám venku ještě nestalo.

Zápas po vzájemném se seznamování začal naším tlakem, který jsmekorunovali v 8´ nádhernou akcí roje, kdy po otočeném mlýnu postupněuniká brněnské obraně Motýl, Juřík, Hlaváček, který těsně předpětkovištěm přihrává Davidovi Richterovi, který pokládá pod klacky.Martin Kotík se z následného kopu nemýlil, vedeme 7-0. Bystrc tytobody ovšem probudili a po několika našich chybách ve 14´ snižují"oranjes" po křídle na 5-7. Poté byla hra velmivyrovnaná, ovšem několikrát jsme se museli bránit ve vlastnídvaadvacítce. Dělali jsme více technických chyb a to především vkřídelních prostorech. V první půli jsme často kopali a málo jsmekombinovali především v útoku.

Ve druhé půlce jsme se snažili hrát už více rukama, ale stále jsmehráli podobný styl kolem roje jako Bystrc, která nám hned nazačátku položila pětku po průniku třetí řady. Brněnský kopáčpřekvapivě neměl svůj den a tak neprokopl. Nutno dodat, že jsmehráli bez vyloučeného Jardy Stokláska. My jsme se i díkyrozhodčímu, který hrál již od první půle s oranžovými, kdy zakaždou druhou akcí následoval trestný kop proti nám těžko dostávalina polovinu Bystrce. Ze dvou dobrých vzdáleností ovšem náš kopáčMartin Kotík proměňuje dva trestné kopy a 12 minut před koncemvedeme 13-10. V tuto chvíli jsme si mysleli, že už zápas udržíme,ale v 70´ náš soupeř položil i s následným prokopem. Schylovalo sek dramatu, ale v závěru jsme prostřídali, takticky odkopávali asnažili se hru držet co nejdále od našeho brankoviště, což se námpodařilo.

A co je příčinou úspěchu: Po celý zápas výborně pracovala obrana(až na drobné vyjímky), měli jsme větší hlad po vítězství, výbornějsme zahrávali mlýny, kdy Bystrci v závěru odešel úplně tlak. Autyse také zlepšily, hráli jsme více na jistotu. Slabinou naopak bylapřekvapivě hra v křídelních prostorech a na zadáku (předevšímkomunikace), kdy před zápasem zapršelo a balon trochuklouzal.

Sestava: Stoklásek J., Hlaváček, Hejmala st., Dvořák M., Richter,Motýl, Juřík, Novosád, Mrlík, Kotík M., Stoklásek L., Kotík T.,Žilka, Hejmala ml., Najman

Střídali: Polášek, Puverle, Prokeš, Dosoudil
Byli připraveni: Ševčík, Kovařík, Adámek

Body: Richter 5 P