Archiv článků

Američané získali Grand Slam. Irové je mohou napodobit

Předposlední vyhrocené kolo Six Nations seuž nezadržitelně blíží. Na nejzápadnějším kontinentu se však minulýtýden přiblížili američtí ragbisté světové extra třídě.

Mužský sedmičkový tým opanoval domácíturnaj v Las Vegas a patnáctková reprezentace ovládla americkýragbyový pohár bez jediné prohry.

Svůj druhý vyhraný turnaj sedmičekv historii a vůbec první na domácím území slavili Američané pofinálové bitvě s Argentinou.  Bez porážky prošli základnískupinou. Ve čtvrtfinále porazili nejsilnější evropský tým Anglii17:12 a v semifinále se vypořádalis olympijskými vítězi s Fidži v poměru19:7. Vítězné finále s Argentinou ovládli Eaglespo nekompromisním výkonu 28:0. Vyřazovací zápasyozdobili Američané pětkami, které fanoušky ragby po celém světěpřímo uhranuly. (Tyto pětky jsou k vidění po kliknutína odkazy pod fotkami.)

Kolegové z reprezentace o patnácti hráčíchzase slavili v jižní části Ameriky. Domácí Uruguay poraziliv Montevideu výsledkem 61:19. V Americas Rugby Championshipzvítězily Spojené státy americké ve všech utkáních, dosáhly tedytakzvaného Grand Slamu. V soutěži porazily Chile,Brazílii, Kanadu, Uruguay a B-tým Argentiny. Podobnýúspěch se v probíhajícím Six Nations může podařit už jenIrsku, které jako jediné neztratilo v předcházejících kolechzápas. Proti budou už tuto sobotu dobře hrající Skotové.V posledním kole se borci v zelených dresech střetnous Anglií v Londýně.

Program Six Nations 4.kolo:

Sobota: 15.15 Irsko – Skotsko Nova Sport2

Sobota: 17.45 Francie – Anglie Nova Sport2

Neděle: 16.00 Wales – Itálie Nova Sport1

 

(jan)

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace