A-tým nepustil lídra tabulky k jediné pětce

V domácím prostředí Stadionu mládežese muži Zlína dočkali proti Slezanům zaslouženého vítězství.

RC Zlín - TJ Sokol Mariánské HoryOstrava 29:9 (12:6)

Ve čtvrté minutě se ujímáme vedení 7:0 popětce útoku, kdy na konci pokládal Prokop a kop proměnil Smiřický.V šestadvacáté minutě zvyšujeme po seběhu prvořadníka Horákana 12:0. Bohužel se do konce poločasu dopouštíme dvou přestupků zaneodvalení se po skládce a soupeř snižuje dvěma proměněnýmitrestnými kopy na 12:6.

Hned v první minutě druhé půle jenařízen opět TK na naše borce a soupeř snižuje na 12:9. Ve 48.minutě pokládá svou druhou pětku v utkání dobře hrající Prokop a pokopu Juříka zvyšujeme na 19:9. V 70 minutě zvyšujeme kopemJuříka z TK na 22:9. V 79. minutě pak pokládáme bonusovoučtvrtou pětku po obrovském tlaku přímo pod háčko Stokláskem aHejmalovým kopem uzavíráme skóre na 29:9.

Po celý zápas jsme předváděli lepší ragbynež soupeř a vyhráli jsme zaslouženě. Sice jsme se dopustili opětstejných chyb jako v minulých zápasech, ale nebylo jich tak velkémnožství, aby to srazilo náš výkon (neproměněné kopy na háčko zdobrých pozic, přihrávky na nikoho nebo špatně načasované, že seobtížně chytali - to souvisí s plytkým postavením útočné formace).V útoku mi chyběla změna směru, chodíme do boku a soupeř nás lehcebrání.

Na druhou stranu se zlepšila hra rojníků,co se týká dravosti při prorážení obrany soupeře, zlepšili seskládky i čištění v rucku včetně prezentace míče - to vše bylo kechvále hráčů roje. Útočníci podali taktéž výborný výkon vobraně.

Kdybych měl pochválit výkon hráčů, kteří sezlepšili oproti minulým utkáním tak mezi ně patřil Smiřický,Hubáček, Hejmala, Dittrich a poslední dobou jsem spokojen sPektorem, který už tři zápasy drží svoji formu a nepolevuje. Hráčemutkání byl pak po těžké volbě stanoven nestárnoucíKotík.

Pánové díky všem, byl jsem na Vás hrdý.Předvedli jste, jak se hraje srdcem.