Archiv článků

3. Celostátní turnaj v Přelouči

Na 3. celostátní turnaj mladších žáků do Přelouče jsme odjíždělikonečně v plné sestavě + 4 náhradníci Po menším zpoždění vlakujsme dorazili do Přelouče s půlhodinovým zpožděním.

Turnaj byl rozlosován do dvou skupin. SkupinaA: Vyškov-Říčany-Ostrava-Praga-Dragon SkupinaB: Tatra-Sparta-Petrovice-Olomouc-Havířov-Zlín.

První zápas s Havířovem byl nádhernouukázkou jak se má hrát rugby (čištení míče, náhra až do křídla,obrana), výhra 3:0. Druhý zápass Petrovicemi opět skvělá hra, Petrovice mělyperfektně zmáklou obranu, takže jen remíza 1:1.Třetí zápas s Tatrou, skvělý začátek, po 4minutách jsme vyhrávali 2:0, ale po zlepšené hře Tatry ve druhémpoločase a přispění rozhodčího ( nepískal obracení při skládce,roztáčení při skládání, zvedání 1 nohy v Rucku) se Tatřepodařilo vyrovnat pětkou z poslední akce na konečných2:2. Čtvrtý zápas se Spartou šloo vše, buď postoupíme nebo ne (tak jak ve Vyškově porážka od Sparty1:7). Zápas jsme nezačali moc dobře a hned z první akce Spartyjsme prohrávali 1:0, ale po poločasové razantní domluvě trenéra askvělé hře Honzy Smiřického, který dvěma pětkami obrátil, skončilzápas 2:1. Poslední zápas skupinys Olomoucí jsem nechal hrát střídačku,výhra 2:0. Skupinu jsme vyhráli s 13b. ahráli jsme s druhým ze skupiny A, což byly Říčany, o postup dofinále.

Bohužel se tenhle zápas hrál až po 1,5hod dlouhé přestávce naoběd a kluci se mi dostali z tempa i přes mé upozornění aťnejí, si každý dal minimálně 2xpárek v rohlíku, 3x zmrzlinu,0,5l kofoly, někteří i víc a podle toho taky zápas o postup dofinále proti Říčanům vypadal. 2. minuta prohrávámeuž 3:0, zásluhou výkopů Smiřického (který ovšem mimo tenhle zkratodehrál turnaj na výbornou) přímo do ruk největšího hráče Říčan,který se rozběhl přímo mezi naše hráče, ti se jen koukali aneskládali, jelikož trávili zmrzliny. Za tohodle stavu jsemokamžitě vystřídal tahouny mužstva, aby šetřili síly na boj o3.místo. Zápas nakonec dohrála střídačka, prohra8:0.

O třetí místo na turnaji jsme svedli bojs Tatrou, která nepostoupila přes Vyškov(Tatra –Vyškov 1:5). Zápas se odehrával stejně jako dnešní prvníduel, razantní nástup a po chvilce jsme vedli 2:0. Zápas ale pískalten samý rozhodčí jako první střetnutí, takže Tatra ještě dopoločasu stačila vyrovnat, druhá půlka byla dlouho vyrovnaná, pakale přišla BRUTÁLNÍ skládka na Kubu Chmelíka (převracečka, pádpřímo na obličej) musel vystřídat. Tenhle incident způsobilprůtrž vyjmenovaných slov do řad trenérů Tatry ode mě i odasistentů Žufana a Stokláska, naše trojka byla slyšet až doPardubic. Tohle ovšem kluky ještě více nakoplo a po krásnésouhře Adamec Smiřický Kocháň, poslední jmenovaný pokládá na 3:2,zbytek zápasu jsme výhru udrželi díky skvělé obraně celéhotýmu.

Ve finále přehrál Vyškov Říčany suverénně 6:0.

Závěrem chci poděkovat všem klukům za předvedenouhru, až na pár individuálních chybiček to byl jeden z našichnejlepších turnajů. Extra pochvala pro všechny!!!

Sestava: Juřík J., Hubáček, Bém, Adamec,Smiřický, Kocháň, Lefner, Chmelík, Kovařík, Gregor, Juřík D.,Matějka, Stoklásek

Poděkování také patří Žufanovi, Jardovi Stokláskovi a p.Gregorovi. za dohled při cestě vlakem a asistenci přizápasech.

 • Konečné pořadí 3. celostátního turnaje:
 1. Vyškov
 2. Říčany
 3. Zlín
 4. Tatra
 5. Ostrava
 6. Petrovice
 7. Sparta
 8. Praga
 9. Dragon
 10. Olomouc
 11. Havířov
 • Turnaj byl poslední, takže se vyhlašovalo také celkovépořadí po třech celostátních turnajích 
 1. Vyškov   36b
 2. Říčany    29b
 3. Tatra      26b
 4. Ostrava  19b
 5. Sparta    17b
 6. Petrovice 17b
 7. Zlín       12b  odehrané dva turnaje
 8. Praga     12b
 9. Přelouč    3b  odehraný jeden turnaj
 10. Olomouc  3b  odehrané dva turnaje
 11. Dragon    3b  odehrané dva turnaje
 12. Havířov    1b  odehraný jeden turnaj

David Hlaváček 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace