1.RC Slovan Bratislava – RC Zlín 26:14 (7:11).

Ragbisté Zlína neudrželi poločasové vedení v Bratislavě. Sečtyřmi čtyřicátníky, ale také s pěti juniory na soupisce odehrálnáš tým utkání, které se dalo (a mělo) vyhrát.

Utkání začalo rychlým vedením Zlína z TK za hraní soupeřena zemi hned v 1.minutě – kop proměnil Talaš - 0:3. V 5´se však již další trestný kop Vaškovi nepovedl. Pak nás soupeřzatlačil do naší 22m, ale po jejich chybné přihrávce jsme volný míčpokopli, následovali a opět Vašek Talaš míč získal a položil – 0:8.Škoda, že kop po pětce neproměnil Luboš Stoklásek.

Nabuzený a v euforii hrájící Slovan však dokázal využítsvého tlaku a v 30´protlačil svůj mlýn z naší 5m dobrankoviště, kde míč jeden z nich přiklepl. S proměněnýmkopem po pětce snížil Slovan na 7:8.

V 35´ jsme však z TK opět navýšili zlínské vedenítentokrát kopem Oty Hejmaly ml. – 7:11.

Ve 39´ byli za vzájemnou potyčku „oceněni“ žlutou kartou a na 10minut vyloučeni zlínský Juřík a bratislavský Kučera.

První poločas tedy skončil 7:11 a v něm naši hoši vcelkuhráli to, co jsme si řekli před utkáním a co jsme i trénovaliv předchozím týdnu – tedy udržet míč několika po sobě jdoucímifázemi, neztratit ho a hrát trpělivě, aby se do hry nedostal běhavýútok soupeře.

Bohužel hned po přestávce ve 42´ byl při svém průniku složenOndra Prokop, neuhrál míč (pomalá podpora spoluhráčů) a následnýúnik soupeře jsme nedokázali pokrýt. I s kopem po pětce otočilSlovan na 14:11.

V 57´ byl proti soupeři nařízen TK za ofsajd přímo proti háčku aTalaš příležitost využil – 14:14.

V 62´ opět vzájemná potyčka a žlutá karta na každé straně(ze Zlína L.Stoklásek). Bezprostředně potom v 63´ jsme podpresinkem nezvládli odkop do autu, míč získal soupeřův zadák aprokličkoval až pod „klacky“. Podobné slalomy přes 5-6 hráčů a bezsložení unikajícího bývají vidět v žákovské kategorii, alev I.lize by si už hráči toto měli pohlídat! Takže i s KPPopět vedení Slovanu 21:14.

Stále se však dalo utkání vyhrát, i když Slovan hráls viditelným elánem.

V 75´ nás však rozhodčí trestá za opakovaný přestupek -vysoká skládka - žlutou kartou a na 10 minut odchází DušanKrajčovič. Několik vysokých skládek jsme v utkání zahráli (aněkteré i na ŽK), ale zrovna Dušanova skládka, myslím, vysokánebyla. Nicméně Dušana se rozhodl "potrestat" jeden zeSlovanistů šlápnutím na něho, za což viděl červenou kartu.Dohrávalo se tedy 14 na 14.

V 77´ se pak z vývoje skóre lehce frustrovaný anekoncentrovaný L.Stoklásek v rucku věnoval spíše dalšímu„pošťuchování“, ale přímo středem rucku přes něj skočil soupeř dobrankoviště – 26:14. Touto zbytečnou pětkou jsme darovali soupeřibonusový bod za čtyři pětky a sami o bonus přišli – prohra o vícejak 7 bodů.

Z našeho pohledu tak rozhodly dvě pětky v poslednídvacetiminutovce, tedy v čase, kdy se rozhoduje většinazápasů. To bohužel také svědčí o naší slabší fyzické připravenosti,a tím se znova dostáváme k věčnému problému – tréninkovémorálce! I když hrajeme ryze amatérský sport a všichni majípracovní či studijní problémy, každý by si měl zorganizovat svůjčas a 2x týdně přijít na trénink! Jedině na tréninku se tým stmelía sehraje. Pak určitě budou podobná utkání, jako byla domas Ostravou a na Slovanu, vítězná.

Sestava RC Zlín: 1. Venglář, 2. Zemanovič, 3.Ulbricht, 4. Hejmala st., 5. Holba, 6. Krajčovič, 7. Juřík, 8.Hejmala ml., 9. Láník (c), 10. Stoklásek L., 11. Končák, 12. Talaš,13. Prokop, 14. Navrátil, 15. Stoklásek M.

Střídali:  Minárik, Kovařík, Gregorovič,Čapkovič, Szekely

Do hry nezasáhli: Kotík M., Mrlík

Body ZL: Talaš 11(P, 2xTK), Hejmala ml.3(TK).